ouwblad Biologische voeding Deelnemers Open Dagen biologische landbouw TKR LlNoj juni 2000 Inhoud: Deelnemers Open Dagen biologische landbouw Biologische landbouw in Zeeland: op naar de 400 bedrijven Eko in de winkel Groentetassen nu ook bij groentespeciaalzaken Van eten tot weten Biologisch voedsel: waar te koop? Voor meer informatie Het jaarlijkse kijkje in de keuken van de biologische land bouw is inmiddels een traditie geworden. Dit jaar stellen drie Walcherse en twee Zeeuws-Vlaamse bio-bedrijven, evenals vele andere in het land, hun bedrijven open voor iedereen die wil zien waar het biologische voedsel van daan komt. Op zaterdag 17 juni en zondag 18 juni Biologisch-dynamische boer derij Ter Linde Nederlands oudste biologisch-dynamische bedrijf (1926) staat in Oostkapelle. Bij Ter Lifide is er sprake van een zéér gemengd bedrijf: akker- en tuinbouw, veehouderij en kaasmakerij. Naast de boerderij ligt Boomgaard Ter Linde waar men in 1991 met fruitteelt begon. Een deel van de pro ducten wordt direct aan particulieren ver kocht via het eigen winkeltje en de diverse abonnementen. Daarnaast kan men bij Ter Linde ook kamperen. Boerderij Ter Linde Lijdijkweg 1, Oostkapelle, tel.0118-591235 Boomgaard Ter Linde Oranjezonweg 1, Oostkapelle tel. 0118-592115 Open op zondag 18 juni van 10.00 tot 16.00 u. Activiteiten: rondleidingen over beide bedrijven, hapjes en drankjes, de kinde ren kunnen o.a. ponyrijden. Ook de win kel zal open zijn. Imkerij Poppendamme Een minder bekend type bedrijf is de bij- enhouderij, in Zeeland vertegenwoordigd door Imkerij Poppendamme. De bijen leven in een wereld op zich, die op 17 juni voor de bezoeker opengaat. Bestrijdingsmiddelen en kunstmest komen er bij de bijenhouderij niet aan te pas; bij Poppendamme is te zien waarin biologische honing zich dan onderscheidt van de gangbare. Imkerij Poppendamme Poppendamse weg 3, Grijpskerke tel. 0118-616966 Open op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Activiteiten: T-shirts beschilderen met bij enwas. Bezoekerscentrum open. Biologische boerderij 't Molentje In IJzendijke wordt ook buiten deze open dagen aan voorlichting over biologische landbouw gedaan. Op 't Molentje combi neert de familie Quist akker- en tuinbouw met het Informatiecentrum Biologische Landbouw én een minicamping. 't Molentje 't Molentje 4, IJzendijke, tel. 0117- 401331 Open op zaterdag. Activiteiten: Rondleiding, proeven van hapjes van eigen teelt, speurtocht met vra gen voor de kinderen. Molens IJzendijke en Cadzand Een bezoek aan de molen van Sjaak Herman, eveneens in IJzendijke en daar naast in Cadzand gaat in één moeite door. Hij maalt biologische tarwe en verkoopt verschillende meelproducten in zijn molenwinkel. Als de wind dat weekend meewerkt kan de bezoeker het malen eens van binnenuit meemaken. Molen IJzendijke Biestraat 18, IJzendijke, tel: 0117-461744 Open op zaterdag Molen "Nooitqedacht" Cadzand Zuidzandsestraat 3, Cadzand tel.-. 0117-461744 Open op zondag Activiteiten: Rondleiding, maaldemonstra- tie (als de wind waait), T-shirts beschilde ren door kinderen. 1 Vouwblad Wantij juni '00

Wantij | 2000 | | pagina 11