Nieuwe lelijkheid in Zeeuws- Vlaanderen Planologiewerkgroep 't Duumpje Willem de Weert Sjaak Herman, molenaar en ook lid van de planologiewerkgroep van 't Duumpje, ging met fotograaf Peter Verdurmen op stap. Op zoek naar voorbeelden van nieu we lelijkheid in West Zeeuws-Vlaanderen. Echt zoeken was niet nodig. In heel Zeeland zijn natuurbeschermingsverenigingen actief. Vaak met werkgroepen voor vogels, planten, knot ten e.d. Misschien minder aantrekkelijk, maar wel heel noodzakelijk zijn de planologiewerkgroepen. Zij houden zich bezig met de ontwikkelingen in de ruimtelijke orde ning en houden vooral de gemeentelijke bestemmings plannen in de gaten. Bedrijf van een Brabantse koeien- boer dat zich in Oostburg geves tigd heeft Sjaak Herman: "De gemeenten in West Zeeuws-Vlaanderen raken langzaam maar zeker doordrongen van de landschappelij ke problematiek. Wij vinden dat rond die Brabantse boerderijen een fatsoenlijke erf- beplanting dient te komen. Gemeenten moeten dat kunnen afdwingen." Foto's: Peter Verdurmen. Appartementencomplex Port Scaldis in Breskens Sjaak Herman: "Wat een gruwelijke hori zonvervuiling. Aanvankelijk hebben we ons fel verzet tegen de komst van deze appartementen. We zijn echter niet door gegaan tot het bittere einde van de Raad van State. Uiteindelijk is er een deal geslo ten met de projectontwikkelaar, waar ove rigens niet iedereen gelukkig mee was. De procedure werd gestaakt. In ruil daarvoor kwam de projectontwikkelaar met geld over de brug voor het buitendijkse schor bij Nummer Een. Het is een mooi gebied je geworden, maar wel met bijsmaak." Vossekaai met Village Scaldia bij Hoofdplaat Sjaak Herman: '"t Duumpje heeft zich hevig verzet tegen de aantasting van het gebied. Het was een zoete inlaag met veel bijzondere planten. Het unieke karakter is grotendeels verloren gegaan door de bouw van de vakantiebungalows en het afgraven van een stuk dijk" 0 9 WANTIJ oktober '00 Willem de Weert is eindredacteur van Wantij.

Wantij | 2000 | | pagina 9