Ledenvergadering ZMF dinsdag 29 mei 2001 Op dinsdag 29 mei organiseert de ZMF haar voorjaarsleden vergadering in Brasserie Ockenburgh, Van der Spiegelstraat 104 te Goes. Daarvoor nodigen we indivi duele leden en vertegenwoor digers van lidorganisaties uit. De vergadering begint om 19.30 uur. Uiteraard rekenen we op uw aanwezigheid. Lukt het aangesloten organisaties niet om een vertegenwoordi ger af te vaardigen, meldt het dan bij het secretariaat. Huishoudelijk deel 1. Opening en inleiding door voorzitter Jaap v.d. Doef 2. Bespreking van de notulen van de vergadering van 21 november 2000 te Goes 3- Goedkeuring inhoudelijk jaarverslag 2000 (Als individu ele leden het jaarverslag toege stuurd willen krijgen doen we dat graag. Laat het even weten) 4. Goedkeuring financieel ver slag over 2000, het oordeel van de kascommissie en decharge van de penningmees ter Personele veranderingen Vertrek Thijs Kramer Thijs Kramer vertrekt bij de Zeeuwse Milieufederatie. Die mededeling was voor bestuur en bureau geen prettig bericht. Voor de milieufedera tie is Thijs een gouden kracht geweest. Hij begon als vrijwilli ger bij 't-Duumpje en werd zo'n twintig jaar geleden lid van het bestuur van de ZMF. Al snel kwamen zijn kwaliteiten naar boven en een paar jaar later werd hij dan ook aange trokken als medewerker van de milieufederatie voor natuur en landschap. De laatste jaren was hij als hoofd groene ruim te vertegenwoordiger van de 5. Bestuurssamenstelling. Anton van Haperen is bereid zich voor een tweede termijn beschikbaar te stellen voor het bestuur. 6. Rondvraag Sluiting van het huishoudelijk deel Themadeel TREK DE GROENE GRENS De ruimtelijke inrichting van Nederland is momenteel volop in discussie. Minister Pronk heeft zijn 5e nota Ruimtelijke Ordening gepresenteerd. Die lijkt abstract, maar gaat over hele concrete zaken zoals de plaats waar bedrijventerreinen, extra woningen en natuurge bieden komen en de manier om sluipende aantasting van de open ruimte tot staan te brengen. Wat dit laatste betreft voert de ZMF samen met Milieudefensie actie in het kader van 'Trek de Groene Grens'. Daarmee willen we aandacht vragen voor het oprukken van asfalt en beton, ook in onze provincie. Tijdens het themadeel van de leden vergadering wordt een discus sie gevoerd over de vraag hoe we de sluipende aantasting van de groene ruimte in Zeeland tot staan kunnen brengen. Er zal aandacht wor den gevraagd voor enkele bedreigde gebieden en er zal besloten worden hoe de cam pagne verder uit te voeren. Zie verder een van de volgende pagina's in Wantij. (TvM) Foto: Thijs Kramer in zijn begintijd bij de ZMF. milieufederatie in allerlei belangrijke provinciale en lan delijke overleggen. Met een groot aantal aansprekende ideeën en plannen heeft Thijs een impuls aan de kwaliteit van natuur ert landschap in onze provincie gegeven. Plan Tureluur is daarvan een excel lent voorbeeld. Thijs is door zijn brede werkterrein hét gezicht van de milieufederatie geworden. Als afscheid wordt er voor alle mensen waarmee hij een bij zondere werkrelatie onder hield, op 11 mei een symposi um over het Plan Tureluur georganiseerd. Daarover vindt u hieronder nadere informatie. Thijs Kramer gaat bij Staats bosbeheer werken als belan genbehartiger voor de regio Zuid-Holland Zuid. c .QJ "§j Uj O 5 Benoeming management assistent Het bestuur heeft begin dit jaar een medewerkster voor een nieuwe functie aangetrok ken. Evelien Lievens gaat als management-assistent zorg dragen voor de interne organi satie. Zij gaat onder andere lei ding geven aan het secretari aat. Ook zal ze het personeels beleid voor haar rekening nemen, evenals de bewaking van het administratieve beheer. Wij wensen Evelien veel succes met haar werk toe. (TvM) Regio-avonden en Thema-avonden De ZMF organiseert evenals vorig jaar in de komende periode weer een aantal regio- Uitnodiging mini sym posium 'PLAN TURELUUR HALVERWEGE' Op vrijdag 11 mei a.s. organi seert de ZMF een mini sympo sium over Plan Tureluur, als afscheid voor Thijs Kramer (zie elders in deze Berichten). Tijdens dit symposium wordt de balans opgemaakt van dit door de ZMF geïnitieerde, suc cesvolle natuurontwikkelings project voor de Oosterschelde. en thema-avonden. Op het programma staan: Thema-avond 'Gebieds gericht project West Zeeuws- Vlaanderen' op donderdag 26 april in 't clubgebouw van 't Duumpje in Oostburg. Thema-avond 'Westerschelde Container Terminal'. Hiervoor is nog geen datum bekend, omdat nog niet bekend is wan neer het Milieu Effect Rapport (MER) gereed is. De mensen en organisaties die op een vorige bijeenkomsten over deze onderwerpen waren, krijgen automatisch een uitnodiging. Bent u ook geïnteresseerd, wilt u zich dan opgeven bij: Geertje van der Krogt, mede werkster planologie Tel. (0113) 230075, fax (0113) 250955, e-mail: zmf.vdkrogttrefpunt- zeeland.nl (GvdK) Leden ZMF denken mee De ZMF wil haar leden nauwer betrekken bij het werk en de standpunten die de ZMF in neemt. Dat was ook de uit komst van de laatste algemene ledenvergadering. Rond actu ele thema's zoals glastuin bouw, verdieping Westerschel de en de Westerschelde Con tainer Terminal willen we, voor we definitieve standpun ten innemen, de leden aan het woord laten. Daarnaast zijn er belangrijke ontwikkelingen in de regio's, waar we sowieso met de betrokken aangesloten organisaties over spreken, maar waarbij we ook de leden willen betrekken. Zo'n regio overleg gaat over wat er in gebiedsgerichte projecten gebeurt, maar ook over actu ele thema's zoals de aanleg van Na afloop van het symposium zijn alle leden van de ZMF van harte uitgenodigd voor de afscheidsreceptie van Thijs Kramer. Vrijdag 11 mei 2001 Hotel Arion, Boulevard Bankert 266, Vlissingen Aanvang mini-symposium: 13.30 uur Aanvang afscheidsreceptie: 16.00 uur 10 WANTIJ maart'01

Wantij | 2001 | | pagina 10