Teken voor de Grot Grens! J L k. J Daarom zoeken we zo spoedig mogelijk een: beleidsmedewerker verkeer en vervoer m/v (55,5% met mogelijke uitbrei ding tot 100%) De aanstelling beslaat voorlo pig een periode van twee jaar met als standplaats Goes. Het takenpakket: het ontwikkelen van een duurzame, Zeeuwse visie op verkeer en vervoer; het voorbereiden van de inbreng van de ZMF in provin ciale overleggen; het volgen en inspelen op het beleid van overheden en maatschappelijke organisaties; het samenwerken met regio nale natuur- en milieuorgani saties; het participeren in samen werkingsprojecten met andere milieufederaties het zorgdragen voor een goed functionerend coördina- tieoverleg met aangesloten en betrokken organisaties. Wij zoeken een collega: met een voor het takenpak ket relevante opleiding op minimaal HBO-niveau, bijvoor beeld verkeerskunde; met kennis van verkeer en vervoer op locaal, provinciaal en landelijk niveau; met goede mondelinge en schriftelijke communicatievaar digheden; die zelfstandig kan werken; met affiniteit voor natuur- en milieuorganisaties; die enthousiast is en gericht op samenwerking. Wij bieden: goede arbeidsvoorwaarden; een uitdagende baan in een inspirerende organisatie; een startsalaris van f 5050,00 bij een voltijdse functie (schaal 10). Schriftelijke reacties kunnen tot uiterlijk 15 april 2001 wor den gestuurd aan het bestuur van de Zeeuwse Milieufedera tie, postbus 334, 4460 AS Goes. Nadere informatie kunt u inwinnen bij de coördinator, Tjeu van Mierlo, tel. 0113- 230075. Berichten Natuur en landschap wordt steeds schaarser in Nederland. De open ruim te in ons land slibt in hoog tempo dicht met wegen woonwijken en bedrijven terreinen. Als we zo door gaan, dan houden we een land over waar niemand meer wil wonen. We staan nu voor de keuze: gaan we door met volbouwen, of gooien we het roer om? De regering heeft de deur wijd opengezet voor nog meer bebouwing in de open ruimte. Als we de rust en de open ruimte in ons land effectief willen beschermen, zullen we een grens moeten trekken rondom het nu bebouwde gebied. Een Groene Grens, waarbuiten nog slechts bij hoge uitzondering gebouwd kan worden. Het kan namelijk anders. Door efficiënter gebruik van de ruimte die al bebouwd is, kun nen we de open groene ruim te behouden. Daarnaast moe ten we zorgen voor aantrekke lijke groene ruimte rond ste den en dorpen, met verster king van de natuur en het landschap, met goede fiets- en wandelmogelijkheden. Ook is er een heffing op open ruimte nodig: als bij uitzondering bouwen in de open ruimte onvermijdelijk is, moet dit minstens zo duur worden als in de bestaande bebouwing. Het geld kan worden besteed aan versterking van -natuur en landschap en aan ruimtebespa- -rende oplossingen. Op deze manier beschermen we de open ruimte. Vijf bedreigingen De Zeeuwse Milieufederatie ziet als de vijf meest belangrij ke bedreigingen in Zeeland: 1. het oprukken van Antwerpen met onder ande re de gevolgen voor de Westerschelde, 2. de glastuinbouw, 3. de ontwikkeling van bedrij venterreinen buiten de bestaande terreinen, met name de Sloepoort 4. de uitbreiding van de ka naalzone in de Autriche- polder, 5. het oprukken van asfalt, met name de N6l en de rond wegen zoals die bij Aardenburg. De regering heeft in januari met de Vijfde Nota Ruimtelijke Ordening de maatschappelijke discussie geopend. Gelukkig zijn veel Nederlanders en poli tieke partijen bezorgd over de toekomst van onze open ruim te. Tekent u ook voor de Groene Grens? Vult u dan onderstaande strook in en stuur hem naar: Zeeuwse Milieufederatie. Antwoordnummer 151, 4460 WB GOES (Een postzegel is niet nodig.) Faxen kan ook: (0113) 250955 of e-mailen zmf(a trefpuntzeelandnl Het kan ook via internet: www.milieudefensie.nl of Milieudefensie telefoonnr.: (020) 6262 620. De handtekeningenactie voor de Groene Grens duurt tot 18 juni 2001. Daarna biedt Milieudefensie de handteke ningen aan bij regering en par lement. Meer weten, meer doen? Wilt u meer weten? Wilt u hel pen bij het inzamelen van handtekeningen of meehelpen de folder 'Tien redenen om te tekenen' verspreiden? Bel de Zeeuwse Milieufederatie tel. (0113) 230075 of Milieudefensie tel (020) 6262 620 of kijk op www.milieudefensie.nl Trek de Groene Grens bij Aardenburg. Foto: Marten Postma Geertje van der Krogt is medewerkster planologie bij de Zeeuwse Milieufederatie. Handtekeningenkaart Trek de Groene Grens Ja, ik trek de Groene Grens! Plaats waar ik de Groene Grens wil trekken Naam: Woonplaats: Handtekening: 13 WANTIJ maart'01

Wantij | 2001 | | pagina 17