En het Veerse Meer in 2030 npressies: ietsen op de dijk langs de buitendijkse gebieden l/atersport en vakantiehuizen aan het Veerse Meer werfcamping aan de buitendijkse kreek ijzondere attracties op de Veerse Dam anorecreatie in het Schenge. ron illustraties: VISTA, adviesbureau voor jimtelijke planning, landschapsarchitectuur n ecologie. aan recreatie- en natuurgebieden en zijn de ecologische inzichten veel groter. Toch borduurde Bureau Vista bewust verder op het gedachtegoed van De Jonge omdat bij het nieuwe ontwerp met respect voor het oude behoort te worden omgespron gen. Het ontwerp van De Jonge staat model voor het gedachtegoed in de jaren zestig van de vorige eeuw en verdient daarom een plaats in de cultuurhistorie. Voorbeeld Zoals het oude ontwerp zijn stempel heeft gedrukt op het gedachtegoed van genera ties landschapsarchitecten, zo moet ook de nieuwe inrichting van het Veerse Meer een landelijk voorbeeld zijn. Een voor beeld van hoe je een grootschalig natuur- en recreatiegebied inricht en laat aanslui ten bij de wensen van déze tijd. Dat past goed in het nieuwe Architectuurbeleid van staatsecretaris Van der Ploeg. Zijn nota heet Ontwerpen aan Nederland. Hij wil met een aantal grote projecten een con crete bijdrage leveren aan de landschaps architectuur. Bewust kiest de staatssecretaris daarbij niet alleen voor gebouwen, maar ook voor gebieden zoals in Noord-Brabant de reconstructie van de zandgebieden of in het Westen de Nieuwe Hollandse Waterlinie. Het Nieuwe Veerse Meer past absoluut in het rijtje van ambiti euze projecten voor het Nationale Architectuurbeleid. Het is nu aan het provinciebestuur om aan de staatssecretaris deze suggestie te doen Thijs Kramer was tot mei 2001 hoofd groene ruimte van de Zeeuwse Milieufederatie. 7 WANTIJ juni '01

Wantij | 2001 | | pagina 7