Berichten meld je aan als 'groene' kan didaat voor de verkiezingen van het waterschapsbestuur van waterschap de Zeeuwse Eilanden op 6 maart en waterschap Zeeuws-Vlaan- deren op 20 november 2002. De ZMF zal samen met de kan didaten een verkiezingspro gramma opstellen en een bij drage leveren aan de verkie zingscampagne. Het program ma dat de nieuwe kandidaten zullen onderschrijven is ont leend aan de Watervisie. Hierin hebben de Zeeuwse natuur- en milieuorganisaties hun kijk op het waterbeheer in Zeeland ver woord. Om de kandidaten voor te bereiden op hun deelname aan het bestuur van het waterschap zal de ZMF een aantal discussie avonden organiseren om toe komstige waterschapsbestuur ders té informeren over het belang van natuur en milieu in Zeeland, zodat zij natuur en milieu meer zullen betrekken bij hun standpuntbepaling en beleidsvoorbereiding. Ook zal de ZMF, door een 'waterschaps folder', het brede publiek ken nis laten maken met frisse, groene ideeën van de kandida ten. Kandidaten Voor de verkiezingen van het waterschap Zeeuwse Eilanden hebben zich al diverse kandida ten gemeld. Anderen kunnen zich alsnog opgeven bij de ZMF. Voor het waterschap Zeeuws- Vlaanderen moeten zich nog nieuwe 'groene' kandidaten melden. U kunt zich opgeven bij Ilse Pama, medewerkster Integraal waterbeheer en milieu eco nomie, tel. 0113 230075, email: ipama@zmf.nl (ip) volgend jaar te willen neerleg gen. Op korte termijn zal daar om een vacature ontstaan voor deze functie. Bent u geïnteres seerd, of weet u misschien een geschikte kandidaat? Wij horen het graag. Voor meer informatie kunt u vrijblijvend contact opnemen met Tjeu van Mierlo, tel: 0113-230075. (tvm) Kaalslag op Walcheren Het afgelopen najaar is er veel te doen geweest over het rooi en van bomen door het Water schap Zeeuwse Eilanden, vooral op Walcheren. De ZMF zou zich daarbij alzijdig hebben gehou den. Dat is onjuist. De Zeeuwse Milieufederatie is uiteraard tegen het onnodig kappen van bomen en wij betreuren ook het feit dat iepen en meidoorns steeds meer uit het landschaps beeld verdwijnen. Deze opmer kingen maakten'deel uit van de reactie, die de Zeeuwse Milieu federatie gaf in het kader van de inspraakprocedure van het Groenstructuurplan/Groenbe- heerplan van het Waterschap Zeeuwse Eilanden. Deze reactie was een bundeling van de reac ties van de planologiewerkgroe pen in de verschillende regio's van Zeeland, waarin leden van o.a. de KNNY de Vogelwerk- groepen en andere particuliere natuurbeschermingsorganisa ties zitting hebben. Van onze reactie is door het waterschap een aantal argumenten overge nomen, andere niet. Uitvoering Inmiddels is men tot uitvoering van het Groenstructuurplan overgegaan. Per jaar wordt een uitvoeringsplan gemaakt voor een aantal wegvakken, die 'aan de beurt zijn'. Met het water schap is daarover regelmatig overleg en de ZMF krijgt alle overzichten van de onder han den te nemen wegvakken en de manier waarop dat zal gebeu ren. Deze overzichten worden doorgestuurd naar de planolo giewerkgroepen in de regio's, die vervolgens hun commen taar kunnen leveren. Het water schap krijgt op die manier gedetailleerd informatie uit de streek en kan daarnaar hande len. Indien mensen of instanties vin den dat dit beter kan, staan wij hiervoor altijd open. De plano logiewerkgroepen laten zich hierbij of bij andere zaken graag van advies dienen. Wij zouden het daarom op prijs stellen dat degene die zijn/haar inbreng wil leveren zich meldt bij Geertje van der Krogt, medewerkster planologie ZMF, tel. 0113- 230075, e-mail: gvdkrogt@zmf.nl Mogelijk kunnen dan onge wenste activiteiten, maar ook misverstanden worden voorko men. (gvdk) Maas/Schelde ministerscon ferentie Op 30 november kwamen in Luik de ministers van Frankrijk, België en Nederland samen die verantwoordelijk zijn voor het waterbeheer in de stroomgebie den van de Maas en de Schelde. De verklaring die zij afgaven had niet veel om het lijf. Enkel wat aandacht voor de "kader richtlijn water" en voor de voortgang van de actieprogram ma's. Het was een eerste bij eenkomst waarbij de natuur- en milieuorganisaties waren uitge nodigd. Namens hen heeft de Zeeuwse Milieufederatie een reactie geformuleerd op de tus sentijdse evaluatie van het Schelderactieprogramma. Sinds 1998 wordt aan de uitvoering van dat programma gewerkt, en wat opvalt is dat er veel wordt gedefinieerd, gestudeerd, geïn ventariseerd en geharmoni seerd. Maar daadwerkelijke resultaten vallen er eigenlijk niet te melden. Acties met een rechtstreeks effect op de kwali teit van het Scheldewater zijn er niet. Foto: Jaap Wolterbeek ZMF op het internet De domeinnaam zmf.nl is sinds enige tijd in ons bezit. Voordat wij beginnen met het bouwen van onze website, zijn wij benieuwd naar uw mening. Wat wilt u weten of wat zoekt u op het moment dat u zmf.nl aan klikt? Wij horen dat graag van u. U kunt uw ideeën/gedachten aan ons mailen: info@zmf.nl. Per post kan natuurlijk ook nog steeds: ZMF, Postbus 334, 4460 AS Goes. Bij voorbaat hartelijk dank. (el) Vacature penningmeester. Bauke Koudenburg heeft aange geven zijn functie als penning meester van de Zeeuwse Milieufederatie in de loop van FORMULIER LEDENRAADPLEGING Door het invullen van dit formulier kunt u aangeven over welke onderwerpen u geïnformeerd wilt en worden en betrokken wil worden bij de standpuntbepaling van de ZMF. Thema's waarvoor de ZMF de komende tijd de leden zal raadplegen. U kunt aankruisen voor welke bij eenkomst u wenst te worden uitgenodigd: glastuinbouw containerkade Sloe verdieping Westerschelde visie Kanaalzone toekomst Veerse Meer 'Trek de Groene Grens', actie tegen aantasting van de groene ruimte 5e Nota Ruimtelijke Ordening Hier kunt u aankruisen voor welke regio-overleg u een uitnodiging wenst: Schouwen - Duiveland Q Walcheren Q Bevelancl Tholen West Zeeuws- Vlaanderen Oost Zeeuws- Vlaanderen Hieronder kunt u zelf aangeven welke onderwerpen u interesseren en waarvoor u ook betrokken wil worden bij de activiteiten en standpuntbepaling van de ZMF: 9 WANTIJ december '01

Wantij | 2001 | | pagina 9