Berichten Ledenvergadering ZMF 14 mei 2002 SM Op dinsdag 14 mei houdt de ZMF haar voorjaarsvergadering in Hotel Terminus,Stationsplein 1, te Goes. We verzoeken alle lidorganisa ties een vertegenwoordiging af te vaardigen. Ook de individu ele leden zijn van harte uitge nodigd. De vergadering begint om 19.30 uur. Huishoudelijk deel 1. Opening en inleiding door voorzitter Jaap van der Doef 2. Vaststellen van de notulen van de ledenvergadering van 27 november 2001 3. Goedkeuring van het inhou delijk jaarverslag 2001 4. Goedkeuring van het finan cieel jaarverslag 2001 en de charge van de penningmeester 5. Aanpassing van de statuten: Het bestuur wil graag rek in de statuten zodat zij bestuursleden die hun twee termijnen vol tooid hebben, kan voordragen voor een derde termijn 6. Bestuurssamenstelling: Johan Jobsen (oud voorzitter) verlaat na twee termijnen het bestuur en is niet herkiesbaar 7. Rondvraag en sluiting huis houdelijk deel Individuele leden die geïnteres seerd zijn in de agenda en stuk ken kunnen deze bij het secre tariaat van de ZMF opvragen. Themadeel De Delta als Nationaal Landschap Het Kabinet heeft besloten de Zeeuwse en Zuid-Hollandse Delta aan te wijzen als Nationaal Landschap. Het is een erkenning van de karakte ristieke landschappelijke waar den van de Delta. Nu komt de uitwerking aan bod. Dat bete kent inhoud geven aan een pro gramma waarin die bijzondere kwaliteiten worden behouden en ontwikkeld. Belangrijk uit gangspunt daarbij is dat het Nationaal Landschap ruimte creëert voor een vitaal Zeeland. De ZMF heeft daar een voorstel voor. Het voorstel bestaat uit een positieve lijst van ontwikke lingen die in dat landschap pas sen. Gijs van Zonneveld, Hoofd Groene Ruimte zal het voorstel graag aan u voorleggen en met u bespreken. Ook gedeputeer de G. de Kok zal gevraagd wor den te reageren op het voorstel van de ZMF. (TvM) Aankondiging Water en Land internetsite Half april presenteert het samenwerkingsproject Integraal Waterbeheer van de Stichting Natuur en Milieu en de 12 pro vinciale Milieufederaties haar internetsite. De site bevat onder andere nieuws en infor matie over actuele wateronder- werpen. Vind je de informatie die je zoekt niet op onze site, dan misschien wel via de uitge breide "links pagina". Een belangrijk deel van de site is gereserveerd voor groene waterschapsbestuurders. Op de site kunnen groene bestuurders elkaar vinden door te zoeken op naam, waterschap of specia liteit. Ook kan van gedachten gewisseld worden over actuele waterschapsonderwerpen. Neem vanaf half april eens een kijkje op www.WaterenLand.nl (ip) Groene bestuurders voor waterschap Zeeuwse Eilanden Op 6 maart 2002 hebben de verkiezingen voor het nieuwe bestuur van het waterschap Zeeuwse Eilanden plaatsgevon den. In totaal 10 personen heb ben zich onder de paraplu van de Zeeuwse Milieufederatie voor deze verkiezingen kandi daat gesteld. Hiervan zijn 5 per sonen gekozen. Zij gaan zich, als groene bestuurders, de komende 4 jaar inzetten voor Zeeland als Nationaal Landschap de belangen van natuur en milieu in het waterschapsbe stuur. Gekozen bestuurders De gekozen groene bestuurders zijn voor het district Walcheren/Noord-Beveland. categorie ingezetenen: Bert van de Hoef en Ferry Kramer. Zij zijn ook de afgelopen 4 jaar groene bestuurder geweest. Voor het district Walcheren/Noord-Beveland, categorie gebouwd: Willy Oorthuizen. Voor het district Zuid-Beveland, categorie inge zetenen: Saskia Verheij en Rob karnbeek. Zij zijn allen nieuw in het waterschapsbestuur. Saskia Verheij zal optreden als fractie voorzitter voor de groenen. Het FORMULIER LEDENRAADPLEGING Door het invullen van dit formulier kunt u aangeven over welke onderwerpen u geïnformeerd wilt en worden en betrokken wil worden bij de standpuntbepaling van de ZMF. Thema's waarvoor de ZMF de komende tijd de leden zal raadplegen. U kunt aankruisen voor welke bijeen komst u wenst te worden uitgenodigd: glastuinbouw containerkade Sloe verdieping Westerschelde visie Kanaalzone I I toekomst Veerse Meer f"-[ 'Trek de Groene Grens', actie tegen aantasting van de groene ruimte O 5e Nota Ruimtelijke Ordening Hier kunt u aankruisen voor welke regio-overleg u een uitnodiging wenst: PI Schouwen - Duiveland kj Walcheren kk Beveland J Tholen Q West Zeeuws- Vlaanderen Oost Zeeuws- Vlaanderen Hieronder kunt u zelf aangeven welke onderwerpen u interesseren en waarvoor u ook betrokken wil wor den bij de activiteiten en standpuntbepaling van de ZMF: 9 WANTIJ april '02

Wantij | 2002 | | pagina 9