Schone reinigingsmid delen: Eco-Poinf Voor meer informatie: Elf jaar geleden startte in het Thoolse Sint Maartensdijk het bedrijf Eco-Point, dat zich toelegt op reinigings- en onderhouds middelen met een zo laag mogelijke milieubelasting, gericht op de professione le markt. Dat die markt groeit is duidelijk: Eco-Point groeide van 2 mensen in 1991 naar 50 medewerkers (in Nederland) anno 2002, is verhuisd naar een eigen bedrijfspand in Halsteren, en werkt inmid dels ook o.a. in Duitsland en België. Verkoopondersteuner Martin Vooijs geeft aan dat de plantenwereld een rijke voor raadkamer is voor zijn bedrijf: diverse plantaardige en ook. dierlijke stoffen zijn bruikbaar voor het maken van schoon maakmiddelen die goed werken én die relatief milieuvriendelijk zijn. Ontvetten met bladgroen, graffity verwijderen met citroenen, ontkalken met melkzuur, maïs en suikerbieten: het kan allemaal. Overigens ziet het er bij Eco-Point niet uit als een groenteveiling, want de grondstof fen zijn afkomstig uit de voedingsmidde lenindustrie. Vooralsnog werkt Eco-Point alleen voor bedrijven. Dat het hierbij niet om kleine jongens gaat laat de klantenlijst zien. Daarop zien we naast KLM, Corus en NedCar ook Zeeuwse bedrijven als Dow, Cerestar en DeltaN. Er zijn plannen om ook de consumenten markt op te gaan. Martin Vooijs: 'We den ken vooral aan de semi-professionele markt, zoals bouwmarkten en drogisterij en. Supermarkten zouden ook een goede afzetmarkt kunnen zijn, maar daar kom je niet zo snel binnen tussen grote bedrijven als Procter Gamble en Unilever. We hopen dat de individuele consument onze spullen binnen een jaar in de schap pen kan vinden'. Milieu Centraal Tel. 0900-1719 (15 eurocent per minuut) Internet: www.milieucentraal.nl DeltaN Voor subsidie op energiezuinige appara ten: tel. 0118-883800 Internet: www.energiepremie.nl Eco-Point Canadaweg 28 4661 PZ Halsteren www.eco-point.com Gerda Spaander is lid van de Wantijredactie. Ja, ik steun de Zeeuwse Milieufederatie Naam: Adres: Postcode woonplaats: tel.: O Wordt lid van de Zeeuwse Milieufederatie en ontvangt vier keer per jaar Wantij, tijdschrift over natuur en milieu in Zeeland. O Doet een lidmaatschap van de Zeeuwse Milieufederatie cadeau. Ontvanger krijgt vier keer per jaar Wantij, tijdschrift over natuur en milieu in Zeeland. Ontvanger: Adres: Postcode woonplaats: tel.: Ik wacht met betalen (tenminste €12,- per jaar) op de acceptgiro. Colofon: Dit consumentenblad is een uitgave van de Zeeuwse Miliefederatie (ZMF). De ZMF komt op voor de belangen van natuur en milieu in Zeeland. Het is opgenomen in het verenigingsblad Wantij, juli 2002. Het is verkrijg baar op het kantoor van de ZMF, Ravelijn de Groene Jager 5,4461 DJ Goes. £ma/7;egeelhoed@zmf.nl Eindredactie: Willem de Weert. Vormgeving/opmaak: Kristiaan Daled, bNO, Oostburg Druk: Zoeteweij, Yerseke (Dit blad is ge drukt op 90 grs Revi va offset, 100% kringlooppapier)

Wantij | 2002 | | pagina 14