I "Groene Longen niet verder bebouwen" Wethouder van milieu in Middelburg: Jan Moekotte Van 1996 tot 2002 leverde in Middelburg de WD een wet houder voor milieu. Groen Links liet in die periode regel matig weten dat het milieu bij de WD in slechte handen was. In maart 2002 werd Groen Links bij de vorming van een nieuw college betrokken. Adrie van t Westeinde (Groen Links) kreeg als wethoudernaast onderwijs en cultuur, ook milieu in de portefeuille. We vroegen hem naar zijn visitekaartje. Hoe gaat u zich van uw voorgangster onderscheiden Van't W: "Ik zal initiatieven voor de bouw van windmolens steunen. Ook wil ik dat Middelburg zelf meer groene stroom afneemt. Van mij mag alle openbare ver lichting voor 100% van groene stroom komen. Ik wil, meer dan tot nog toe het geval was, aandacht voor de fietser. Die moet met voorrang behandeld worden in vergelijking met de auto waar het om afstanden tot 5 kilometer gaat. De door gaande fietsroutes moeten absoluut ver beterd worden. Ook komen er in het cen trum fietsparkeervoorzieningen. Verder vind ik dat Middelburg de gifspuit moet afschaffen, ook al heeft men in Goes erva ren dat het uitvoeren van zo'n ogenschijn lijk simpel voornemen moeilijk is. Ik wil Wethouder Adrie van 't Westeinde Foto: Jaap Wolterbeek voorkomen dat burgers, ontevreden over gras tussen de stoeptegels, zelf weer met bestrijdingsmiddelen in de weer gaan. Al met al wil ik dus over 4 jaar beduidend beter scoren wanneer de ZMI' ons weer langs een ecologische meetlat legt. Geen lijken in de kast van uw voor gangster? Van't W: "Nou, dat uitbaggeren van de Herengracht (in Wantij beschreven als een van Zeelands meest vervuilde waterbo dems) is een rampenplan. Een paar weken na de start werd er asbest aange troffen in het slib en werd de boel stilge legd. Er bleek extra geld nodig en overleg 14 WANTIJ juli'02 met het waterschap. Net toen de werk zaamheden hervat werden, ging de aan nemer failliet. Nu ligt de boel dus weer stil. Maar goed, dat is geen lijk in de kast, maar laat zien hoe weerbarstig de materie soms is. Nee, geen lijken in de kast. Nog niet. D'66 sprak, de zwaarte van uw por tefeuille wegend, denigrerend over "een Melkert baantje" (PZC 14 mei 2002) Van 't W: "Dat vind ik beledigend voor mensen met een Melkertbaan. Iemand die zoiets zegt, weet niet wat een Melkertbaan inhoudt. Toen Middelburg, nu zo'n 5 a 6 jaar geleden, woningbouw ging toestaan in de zogenaamde Groene Longen, schreef Wantij dat Middelburg leed aan longkanker, maar dat het gemeentebestuur daar opgetogen over deed. Denkt u nog iets van het groen te kunnen redden? Van 't W: "Helemaal niet bouwen is geen optie. Groei is nodig om Middelburg ook voor jonge mensen aantrekkelijk te hou den. Van mij mag Middelburg naar 55.000 inwoners. Bij kiezen tussen inbrei- den en uitbreiden heeft inbreiden-mijn voorkeur, maar wat dat inbreiden betreft zijn in Middelburg de grenzen wel zo'n beetje bereikt. Wat er over is van de Groene Longen wordt dus niet verder bebouwd. De Boer, fractievoorzitter van Groen Links in de senaat, zou er zijn best voor moeten doen om nog in gesprek te gaan met aanhangers van Fortuyn (NRC 12 mei 2002)). U liep mee in een stille tocht ter nagedachtenis aan Fortuyn. Schril contrast? Van 't W: "Ja, ik liep ook mee, met gemengde gevoelens overigens. Voor mij was het zo dat we als College allemaal of geen van allen zouden gaan. Nu we met zijn allen hebben meegelopen, hoop ik dat we eenheid hebben uitgestraald. Toen ik in die optocht om me heen keek en daar onder meer een voormalig CD- raadslid zag, vroeg ik me af in welk gezelschap ik was terecht gekomen. Ik heb scherp gelet op de leuzes die werden mee gevoerd. Als ik een leuze had gezien die me te ver was gegaan, dan was ik opge stapt. Wat me werkelijk dwars zit is dat onmiddellijk na die moord, de schuld in de schoenen geschoven werd van politici, de media en de milieubeweging. Daar ben ik enorm van geschrokken. Jan Moekotte is lid van de Wantijredactie

Wantij | 2002 | | pagina 18