Op stap in Zeeuws-Vlaanderen Biologische rozen September 2002 nsumentenblad Inhoud: «Biologische rozen «Paarden melken op je verjaardag«De Nieuwe Tuin «Kamperen bij ecologische boeren «Fietsen huren bij boeren «Zandgelaag De Kauter Gerda Spaander, Jan Moekotte, 'Willem de Weert Nummer Eén Kamperen Nieuwvliet I Paarden melken Oostburg Aardenburg Hoe leuk kun je in Zeeuws-Vlaanderen duurzaam recreëren en consumeren? De redactie ging op stap en vond adressen die de moeite van een bezoek waard zijn. Huur een fiets, koop een roos, melk paarden op je verjaardag en bezoek een groeve bijvoorbeeld. Biologische rozen IJzendijke Kamperen Kuitaart Biervliet Zandgelaag Nieuw Namen De Nieuwe Tuin De Klinge Fietsen huren Collega-rozenkwekers hielden het niet voor mogelijk, maar het blijkt te kunnen: rozen kweken zonder gifspuit. Sinds een paar jaar zijn Geertje van der Krogt, Erik de Milliano, Marianne I.undahl en Hans van Hage de Nederlandse pioniers op dit gebied. Op de voor rozen heel geschikte grond rondom de Bierkreek, een oude kreekrest, werken ze aan een steeds uitge breider assortiment. Rozen van stand: Felicité et Perpetué, Dame de coeur, Dreaming spires, de nodige Queens en Reines, kortom, het is nog een hele klus om een keuze te maken uit al dat moois. Op het ogenblik zijn er al zo'n 250 soor ten, en dat worden er nog meer. Daarnaast wordt er bos- en haagplantsoen van autochtone, Zeeuwse herkomst geteeld. 'Eigen soorten eerst' is hier een kwestie van gezond verstand: je ziet het verschil niet, maar bomen en struiken die hier al eeuwen voorkomen zijn minder vatbaar voor ziekten en plagen dan die uit bijvoorbeeld Hongarije. Op De Bierkreek kun je ook terecht voor biologische meststoffen en gewasbescher mingsmiddelen, tuinhout van tamme kas tanje en kwaliteitstuingereedschap. De kwekerij is geopend op vrijdag van 13.00 tot 18.00 u., op zaterdag van 9.00 tot 17.00 u. en na telefonische afspraak. Kwekerij de Bierkreek Zevenhofstedenstraat 9 4515 RK IJzendijke Tel: 0612905085 e-mail: bierkreek@zeelandnet.nl

Wantij | 2002 | | pagina 11