Vcrbredingk^j^isi Boomkihkéreifêridt 1 1 Verplaatsing ca^friW^!" Miegw kanaal ■.'^Vangen infra Natuurcompensatie -Uitgraven haven 'Herstel. Schans alleen de natuur heeft hier baat bij, ook het toerisme zal hiervan meeprofiteren. Wat dat betreft heeft de aangrenzende gemeente Oostburg in haar visie Integraal Kustzonebeheer West Zeeuws-Vlaanderen duidelijk aangegeven, dat dit de beste manier van een "win-win" situatie betreft. En als zelfs het midden- en kleinbedrijf zich uitspreekt voor een dergelijk "pro duct", lijkt het draagvlak voor verbetering van het landschap alleen maar breder onderbouwd. Waterbeheer En dan hebben we het nog niet eens over het waterbeheer. Een grensstreek heeft nu eenmaal met twee landen te maken en onze Belgische buren hebben voor hun waterbeheer nog steeds te maken met de aanleg van de Internationale dijk rond het Zwin in 1878. Daarmee moest hun afwate ring naar het zuiden worden omgelegd, d.w.z. tegen de natuurlijke afstroomrich- ting in. Het terugzetten van een dergelijk ingreep past uitstekend in het voorgeno men beleid van het Waterbeheer 2 Xe eeuw. Je hoeft geen kroonprins te zijn om te begrijpen dat ook hier het water nog steeds het gemakkelijkst van hoog naar laag stroomt. Zijn dat kansen voor integraal waterbeheer of niet? Weer een partij voor "win -win" erbij? Balans Hoge investeringen in infrastructuur staan de initiatiefnemers te wachten. Aanleg van natuurgebieden - op de oorspronkelijk geplande plaats of in een compensatiege- bied - zijn de bijkomende uitvoeringson derdelen. In de afweging voor het com plete plan ligt het voor de hand, dat de natuurbescherming zich op twee onderde len concentreert: 1. is er een balans tussen "rode" en "groe ne" functies? 2. loopt de uitvoering van de "groene" investeringen gelijk op met de overige werken? Het definitieve oordeel over Sluis aan Zee komt een stap dichterbij wanneer de voor genomen Milieu Effect Rapportage gereed is. Dan blijkt of het initiatief z'n prijs waard is, niet enkel voor de varende toe rist maar voor heel de Zwinstreek. Natuurbeschermingsvereniging 't Duumpje zet zich in om in ieder geval de kwaliteit van het landschap te waarborgen. Een 5 duumpje (winterkoninkje) mag dan wel klein zijn, het kan veel lawaai maken Adrie Provoost is lid van de planologiewerkgroep van 't Duumpje in West Zeeuws-Vlaanderen. Retranchement 7 WANTIJ september '02

Wantij | 2002 | | pagina 7