I De Postcode Loterij helpt! Berichten POSTCODE IF-Ledenvergadering november 2002 [et bestuur van de Zeeuwse lieufederatie nodigt leden en iorganisaties uit voor de jaar- rgadering op dinsdag 26 wember 2002. We ontvangen achterban graag in: otel terminus, Stationsplein 1. locs. Aanvang 19.30 uur. Agenda Opening/mededelingen Commentaar van voorzitter J. d. Doef op actuele ontwikke- ngen op het gebied van atuur, milieu en landschap in leeland Bespreking van het verslag an de ledenvergadering van 14 nei 2002 Bestuursverkiezing: Matjo van Liere (Natuurvereniging holen/St. Philipsland) is als ieuw lid verkiesbaar, Bert j temmerswaal is verkiesbaar oor een derde termijn Goedkeuring werkplan 2003 Goedkeuring begroting 2003 Rondvraag Sluiting penbare gedachtewisse- ing: Voor welke aanpak iest de ZMF? tegin juni hebben staf en bestuur zich in Renesse zich ;ebogen over de wijze waarop ie milieufederatie haar bood- chap kan communiceren. Dat an via drie mogelijkheden: polderen", de boer op gaan en )nfronteren. Welke keuze ordt maakt is niet alleen van belang voor het resultaat, maar ook voor de positie van de ZMF. Tijdens de ledenvergade ring willen we leden polsen over de benadering waar hun oorkeur naar uit gaat bij speci fieke werkplanonderdelen en speerpunten. Deze signalen zijn voor het bestuur relevant voor de uiteindelijke wijze waarop de ZMF haar beleidsbeïnvloe ding vorm en inhoud geeft. Als begeleider voor deze avond zal René Schepers optreden. Hij heeft bestuur en staf ook bege leid in Renesse. Het bestuur nodigt voor dit ver- gaderdeel niet alleen leden maar ook geïnteresseerden uit. (tvm) Weg met de Vroonweg In de septembervergadering van de gebiedscommissie Schouwen West is de eerste uit- voeringsstap vastgesteld. Het heetste hangijzer is de verwijde ring van de Vroonweg. We zijn erg blij met deze eerste stap en met het verwijderen van de Vroonweg.Volgens sommigen kon de Vroonweg goed dienst doen als tracé voor een fietspad dat dan niet langs de oostrand van de Vroongronden aange legd hoeft te worden. Daarmee zou echter een barrière in het gebied blijven liggen. En dat is in de ogen van de natuurorga nisaties niet wenselijk, vooral omdat het afbreuk doet aan de ontsnipperingdoelstelling van het project. Internet Vanaf 18 september kan ieder een zes weken lang via internet meepraten over de toekomst van het Veerse Meer door te reageren op stellingen. De web stek is te bereiken via www.zee- land.nl/veerse_meer. De ZMF heeft in de projectgroep wel vragen gesteld over het op dit moment toevoegen van het internet aan de projectorganisa tie. Er is destijds heel bewust gekozen voor een gebiedsge richt project met maatschappe lijke vertegenwoordigers in een project- en stuurgroep. In de afgelopen twee jaar is er al veel gebeurd. Wij vragen ons dan ook af hoe de provincie de eigen overwegingen en keuzes van alle partijen in het project "Rondom het Veerse Meer" wil afwegen tegen de inbreng via het internet. We moeten afwachten. In ieder geval gaat ook gebiedsgericht werken op de moderne tour! (gvz) Auto gaat bij Provincie nog steeds voor De Provincie Zeeland heeft onlangs haar Provinciaal Verkeer- en Vervoersplan (PWP) voor inspraak vrijgege ven. In deze nota is het provin ciale beleid voor de komende jaren uitgestippeld. Het is de ZMF opgevallen dat aan de vraag naar vervoer, met name die van de auto, zonder blikken of blozen tegemoet wordt geko men. Verder zijn er in het con ceptplan weinig initiatieven terug te vinden voor een duur zaam verkeer- en vervoersbe leid: geen aandacht voor een nieuw vervoerssysteem in het stedelijk netwerk, geen ontsnip- peringsbeleid. In de nota zijn ook geen voor stellen gedaan voor het bevor deren van de fiets in het woon werkverkeer en wordt preventie van transport niet als instru ment genoemd om de groei van het goederenvervoer terug te dringen. Het onderwérp vrachtvervoer is trouwens hele maal onderbelicht in de nota, terwijl deze wijze van vervoer voor de komende jaren voor problemen gaat zorgen, ais geen passende alternatieven worden geboden. En dat terwijl de binnenvaart alle kansen biedt. Verkeer en vervoer kunnen de kwaliteit van de leefomgeving aantasten: smog, gezondheids klachten door fijn stof, hinder, verzurende stoffen. Jammer genoeg zijn geen voorstellen terug te vinden die de kwaliteit van de leefomgeving verbete ren. (cb) Meer daadkracht voor Schelde nodig Zo'n 10 jaar geleden was het goed gebruik dat vieze rivieren hun eigen commissie kregen om verbetering van de water kwaliteit te bewerkstelligen. Eerst de Rijn, toen de Maas en ten slotte in 1994 ook de Schelde. In de Internationale Commissie ter Bescherming van de Schelde (ICBS) zijn alle lan den en gewesten van het stroomgebied vertegenwoor digd. Toch, of misschien juist daardoor, heeft het ICBS weinig doorbraken weten te forceren. Het mandaat van de commissie is beperkt gebleven tot het aan reiken van suggesties aan de nationale overheden i.p.v. het min of meer dwingend opleg gen van maatregelen. En zelfs over de formulering van de sug gesties debatteerde men ellen lang, waardoor alle scherpte verdween. In de praktijk hiel den de nationale overheden aldus de touwtjes strak in han den. De milieubeweging is zeer sceptisch over de daadkracht van de commissie Begin december is de volgende plenaire vergadering van het ICBS. Dan zal blijken of er wer kelijk een nieuwe richting wordt ingezet. Voor Grenzeloze Schelde vormt dit ook het moment om onze houding t.o.v. het ICBS te herbepalen. (v.k.) - r -V..- Meedoen aan de Postcode Loterij betekent helpen. Want de miljoenen deelnemers aan de loterij brachten in 2001 ruim 175 miljoen euro bij elkaar voor 40 goede doelen. Ook de Zeeuwse Milieufederatie deelt in die opbrengst voor een groene en yiall duurzame leefomgeving. Meer weten? Bel 0909-0033 ieur o.is pmi of surf naar www.postcodeloterij.nl NATIONALE LOTERIJ» 9 WANTIJ september '02

Wantij | 2002 | | pagina 9