De lezer reageert Vrouwelijke dichters Geachte redactie, ik verslikte me letterlijk in mijn kopje koffie toen ik de wikkel van de december Wantij afhaalde: Zijn er in Zeeland geen vrouwelijke dichters meer? En roep nu niet dat ik die moet gaan zoe ken, want deze dichters kende ik ook niet. Het lijkt mij een dure taak van een redactie om een evenwichtig beeld van zijn/haar lezers te representeren! Shame on you! Ik hoop dat u deze flater op een of andere wijze kunt corrigeren in de komende afleveringen, en zal hierop wachten. J.Marijke van t Land, Groede Naschrift redactie: De keuze voor de vier mannelijke schrij vers was gebaseerd op het feit dat ze allen de column van Wantij verzorgd heb ben ZwemerSlager, Maas) of dat deze jaargang (Kuipers) doen. De columnist geeft aan het einde van de jaargang het stokje door aan een volgende. Tot nu toe is het stokje alleen van man tot man doorgegeven. Maar zie, door u geïnspi reerd begint Wantij een nieuwe rubriek Mevrouw Kiki' waarin we enkel aan dacht voor vrouwen zullen hebben! En wat vindt u van onze voorpagina deze keer? (WdW) Tweeduizend vrachtauto's erbij met WCT In het artikel 'Provincie legt auto 's weinig in de weg' van Conny Buijs in Wantij van december 2002, wordt vermeld dat er per dag nog eens tweeduizend vrachtwagens over de weg bijkomen (bij aanleg van de WCT). Ik meen uit de stukken te kunnen opmaken dat het gaat om ca. 2573 motorvoertuigen (ik denk voornamelijk vrachtauto 'sper etmaal. Dat is dus iets meer. Maar belangrijker is dat het m. i. gaat om het aantal per richting (dus zowel heen als terug ruim 2000)! Drs. S.P. van der Zee, Middelburg Naschrift redactie: Het is 2573 motorvoertuigen in 2 richtin gen, dus geen verdubbeling. (C.B.) Nog meer hinder van parachutis ten Naar aanleiding van het artikel "Parachutisten springen niet volgens plan", van J.E.Dijk in Wantij van decem ber 2002, wil ik graag opmerken dat ik -wonend in het centrum van Middelburg- herhaaldelijk hinder ondervind van het parachutespringen vanaf vliegveld Midden-Zeeland. Het gaat daarbij met name om de hinder van de langzaam omhoog cirkelende vliegtuigen, die lang durig een irritant lawaai produceren. Ik heb hierover al eerder brieven geschreven aan de Commissie 28 luchtvaartwet luchtvaartterrein Midden-Zeeland en de gemeente Middelburg. Ik zou het op prijs stellen indien u, de heer Dijk en/of een andere medewerkers van de ZMF die hiermee te maken heeft, hiervan kennis neemt (nemen). Tevens zend ik u bij gaand mijn inspraakreactie uit het jaar 2000 op de Startnotitie MER Structuur schema Regionale en Kleine Luchthavens (SRKL). Drs. S.P. van der Zee, Middelburg Naschrift redactie: Ons is inmiddels gebleken dat hinder als gevolg van het parachutespringen niet alleen een probleem is in Sinoutskerke. Na de publiciteit rond de rechtbankuit spraak over Sinoutskerke hebben ook mensen die elders overlast ondervinden van het parachutespringen contact gezocht met het Bureau Rechtshulp. Ook in andere Zeeuwse gemeenten dan Borsele hebben omwonenden inmiddels om handhaving van het bestemmingsplan verzocht. De betrokken gemeenten zijn zich nog aan het beraden over de manier waarop zij met het parachutespringen moeten omgaan. Overigens hebben het bedrijf dat de sprongen organiseert en een belangenclub voor luchtvaartsporten hoger beroep ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Die zal naar verwachting over enkele maanden uitspraak doen. Q.E.D.) 10 WANTIJ april'03

Wantij | 2003 | | pagina 10