Moet Zeeland het Florida van Nederland worden? TBBT De lezer spreekt Lex Kattenwinkel Wim Roose, Goes "Ik zie daar eigenlijk wel iets in. Op deze manier kan Zeeland gespaard blijven van WCT's en dergelijke. De containertermi- nal moet werkgelegenheid opleveren en dat doet de komst van gepensioneerden ook. Er zijn tal van voorzieningen nodig voor de vele activiteiten die 55-plussers ondernemen. Het beleid zou dat moeten stimuleren. Ik heb er wel een dubbel gevoel hij, want te veel pensioenmigran ten tasten de rust en ruimte ook aan. De unieke kanten van Zeeland moeten behouden blijven. Paul van Hoek, Amsterdam "Een grote concentratie van bepaalde leeftijdsgroepen lijkt me niet zo gezellig. Het moet een beetje gemengd blijven, jong en oud door elkaar. Hooguit kleine bun galowparken speciaal voor ouderen, maar liever geen oververtegenwoordiging van ouderen zoals in Florida. Als oude ren uit zichzelf komen is dat natuurlijk prima. Pensioenmigranten zijn over het algemeen wel mensen die geld te besteden hebben. Ze bevorderen de werkgelegen heid. Toch denk ik dat andere vormen van kleinschalige bedrijvigheid meer banen opleveren. Ook om deze reden hoef je de komst van gepensioneerden niet spe ciaal te bevorderen. Je kunt wat dat betreft beter proberen jongeren aan te trekken. O, doen ze dat al? Nooit iets over gehoord. Jan Bootsma, Scharendijke "Voor de Zeeuwse economie is het heel belangrijk dat er pensioenmigranten komen. Ook al is nooit onderzocht hoe veel werkgelegenheid dit op kan leveren, ik vind het veel beter hier op te mikken dan op industrie. Moet je dan de hele provincie vol zetten met fabrieken? Om Zeeland mooi te houden kunnen er niet té veel gepensioneerden komen. Alleen op die plekken waar er ruimte is, anders gooi je je eigen glazen in. Zelfben ik ook een pensioenmigrant. Vijftien jaar gele den zijn we uit Zivijndrecht naar Zeeland gekomen. We zochten een woonplaats dichtbij de kust en bovendien een plek waar we een blokwoning konden bou wen. Het is Scharendijke geworden en daar hebben we geen moment spijt van gehad. Kees Rinkhoud, Oostburg "Ik heb liever dat er ouderen komen dan jongeren, want ouderen zijn veel rustiger. Daar heb je geen last van. Bovendien zorgen ze voor extra werkgelegenheid en daar zijn ook weer jongeren bij betrok ken. Door de komst van gepensioneerden zal het wel een beetje drukker worden, maar dat kan nog wel. Laat ze maar komen. Ik gun het de mensen uit de Randstad om na een druk werkzaam leven van de rust in Zeeland te genie ten" Lex Kattenwinkel is medewerker van de Wantijredactie. tal van activiteiten, waardoor nieuwe banen nodig zijn. Deze werkgelegenheid tast de groen/blauwe oase niet aan en dat is mede de reden waarom sommigen menen dat Zeeland beter de komst van de - doorgaans niet onbe middelde - senioren kan bevorderen dan te mikken op verdere industriële ontwikkeling. Zeeland als Florida van Nederland? <A« Steeds meer 55-plussers vestigen zich na hun werkzame leven in gebieden met veel rust en ruimte zoals Zeeland. Deze pensioenmigranten' brengen de lokale economie flink wat geld in het laatje. De vitale ouderen ontplooie* SMHHBK 11 WANTIJ april '03

Wantij | 2003 | | pagina 11