De Postcode Loterij helpt! POSTCODE Ledenvergadering met excursie! Het bestuur van de ZMF nodigt leden en lidorganisaties uit voor de voorjaarsvergadering 2003- Wij treffen u graag op: dinsdag 13 mei 2003 in de Schaapskooi, Nieuw Kamerseweg 3, 4451 NE, Heinkenszand. Aanvang 19.30 uur. Zoals altijd opent de voorzitter de avond met een kritische kijk op actuele zaken. Aansluitend komen een aantal huishoudelij ke zaken aan de orde, waaron der een aantal wijzigingen in de samenstelling van het bestuur. Bent u als individueel lid geïn teresseerd in een vergaderset? U kunt deze bij ons secretariaat opvragen CinfotSzmf.nl of 0113 - 23 00 75). Om 20.30 uur start onze thema bijeenkomst. Deze keer in de vorm van een excursie. Wij vol gen een route door het heggen- gebied en informeren u tijdens deze wandeling nader over het project Stilte dat wij dit jaar uit voeren. Is de schaapskooi voor u moeilijk te bereiken? Meld dit aan ons secretariaat. Wij rege len, indien gewenst, vervoer. Tot ziens op 13 mei aanstaan de! (TvM) Monding Haringvliet leeggevist Sinds 1993 zijn natuurlijke pro cessen richtinggevend voor de ontwikkelingen in de Voordelta. Drie deelgebieden kregen bovendien het accent NATUUR, wat o.a. betekent dat er geen bodemberoerende visserij mag plaatsvinden. Door boomkorvis- sers werd dat verbod tot 2001 aan de laars gelapt, maar de schelpdiervisserij eindigde reeds in 1995, niet in de laatste plaats omdat de kokkels ontbra ken. De accent natuurgebieden zijn dus verboden zones, maar er is een kleine mogelijkheid open gelaten om er in het kader van onderzoek visserijactiviteiten te ontplooien. Eind vorig jaar bleek hoe de staatssecretaris van LNV deze clausule interpre teert. Tamelijk onverwacht had zich een behoorlijke populatie kokkels in de monding van het Haringvliet gevestigd. De staats secretaris verleende meteen toestemming om 25 ha op com merciële wijze te bevissen, mits de effecten van deze bevissing zouden worden onderzocht. Zonder enige inspraak werd er 25 ha leeggevist. Later dit jaar worden de effecten in kaart gebracht, maar de resultaten daarvan lijken op voorhand nietszeggend, gezien de gebrek kige onderzoeksopzet. Al met al een fraai staaltje van bedenke lijk bestuur. (VK) bezoekers. Hiervoor zoekt Biologica nog enthousiaste mensen die het leuk vinden om in het weekend van 21 en 22 juni a s. op het boerenerf mee te werken. De promotiemensen krijgen van te voren een korte training waarbij ze communica tief en inhoudelijk geschoold zullen worden. Vrijwilligers kunnen zich aanmelden bij het secretariaat van Biologica, tel. 030-2339970 of e-mail: info@platformbiologica.nl. Voor meer info: Annelijn Steenbruggen, coördinator voorlichting PR, tel. 030-2339982 (ME) Zeeuwse jongeren sluiten energiewedden schap af met hun gemeenten Leerlingen van Christelijke scholengemeenschap Walcheren (CSW), Nehalennia Stedelijke Scholengemeenschap uit Middelburg en SG Scheldemond uit Vlissingen hebben in de week van 10 maart een 'klimaatverdrag' afge sloten met hun gemeenten. Zij wedden met de wethouders van Milieu, dhr. Van het Westeinde van Middelburg en mevrouw Poppe-de Looff uit Vlissingen, dat zij voor 1 mei van dit jaar acht procent C02 uitstoot kunnen beperken in hun eigen leefomgeving. The Bet is in Zeeland het initiatief van de ZMF i.s.m. Jongeren Milieu Aktief en heeft alles te maken met het Kyoto-verdrag. Europese landen spraken in 1997 in Kyoto (Japan) af hun CC>2 uitstoot met 8% te vermin deren voor het jaar 2012. Omdat er nog maar bitter wei nig van is terechtgekomen en Zeeland geen natte voeten wil halen i.v.m. de zeespiegelstij ging, gaan jongeren zelf aan de slag en geven het goede voor beeld! Met The Bet willen jon geren bewijzen dat je met een voudige maatregelen in huis en op school vrij makkelijk 8 pro cent CO2 kunt besparen. Meer info: Melissa Ernst/ mernst@zmf.nl (ME) Wensenlijst naar Staten De ZMF heeft haar wensen voor de komende statenperiode voorgelegd aan de statenfracties en de formateur van het nieu we college van Gedeputeerde Staten van Zeeland. De provin cie Zeeland heeft in het debat over de WCT gekozen voor twee sporen: industrie en groen. De ZMF vraagt de pro vincie er voor te zorgen dat het groen gelijkwaardig wordt opgepakt. Onder andere door de Landschapsvisie van de Zeeuwse natuurorganisaties uit te werken, door bij nieuwe bebouwing te verlangen dat er ook nieuw groen komt (zie arti kel op blz. 8) en door voldoen de geld vrij te maken voor natuurontwikkeling, natuurbe heer en natuurbeleving. De vol ledige wensenlijst kunt u opvra gen via evzonneveld@zmf.nl. (GvZ) Promotiemensen gezocht voor Open Dagen bij de biologi sche boer en tuinder Biologica organiseert met hulp van de ZMiF op 21 en 22 juni a.s. voor de zesde keer de lan delijke Open Dagen bij de bio logische boer en tuinder (Biologica is de beleid- en pro motieorganisatie voor biologi sche landbouw en voeding. www.olatformbioloeica.nlL Onder het mótto 'Kom kijken en proeven' stellen biologische boeren en tuinders een week end lang hun deuren open om consumenten te laten zien hoe ze werken. Voor de Open Dagen van 2003 heeft zich inmiddels een record aantal van 210 biologische landbouwbe drijven aangemeld, waarvan acht in Zeeland. Dit jaar wil Biologica de deelnemende boe ren en tuinders ondersteunen bij het informeren van hun Meedoen aan de Postcode Loterij betekent helpen. Want de miljoenen deelnemers aan de loterij brachten het afgelopen jaar 203 miljoen euro bij elkaar voor 44 goede doelen. Ook de Zeeuwse Milieufederatie deelt in die opbrengst voor een groene en duurzame leefomgeving. Meer weten? Bel 0909-0033 (15 cpm) of surf naar www.postcodeloterij.nl NATIONALE LOTERIJ! 9 WANTIJ april '03

Wantij | 2003 | | pagina 9