Zij een kans - U een kans! [p@§Te®®i NATIONALE LOTERIJ! www.duurzaamzeeland.nl Op 30 mei jl. is de internetpoort Duurzaam Zeeland 'geopend' door gedeputeerde Thijs Kramer. Op Duurzaam Zeeland zijn vele maatschappelijke organisaties, overheden en bedrijven te vinden die iets te maken hebben met duurzaamheid. Veel organisaties hebben hier hun site, of er is een link naar de eigen zelfstandige site. Er is plaats voor een aantal thema's, zoals uiteraard energie en klimaat, water, afval, natuur en landschap, mobiliteit, landbouw en voedsel, duurzaam onderne men en internationale samenwer king. Er is een afdeling nieuws, met bijbehorende dossiers, een agenda, waarbij zowel de wande laars als de vergaderaars hun hart kunnen ophalen. Ook acties en campagnes zijn via de site snel te vinden. Verder is er ook een forum, een platform waarop men kan reageren op stellingen en kan discussiëren over actuele kwes ties. Duurzaam leven, een hand reiking voor de milieuvriendelijke consument, krijgt een eigen plaats bij Duurzaam Zeeland. Ook de jongeren hebben hun eigen afdeling, die bruikbaar zal zijn voor het onderwijs, www.duurzaamzeeland.nl: dé informatiebron voor duurzame ontwikkeling in Zeeland. (GS) Glastuinbouw in de Koegorspolder In de Koegorspolder in de Kanaalzone in Zeeuws Vlaanderen wordt glastuinbouw gepland. De voordelen van deze locatie zou den zijn dat het in een industrie zone ligt. zodat het goed land schappelijk kan worden ingepast, maar vooral omdat restwarmte en CO2 van Hydro-agri Sluiskil (HAS) kan worden gebruikt. Dat levert milieuwinst op. De ZMF plaatst hier kanttekeningen bij, omdat zij vindt dat HAS in eerste instantie moet proberen de schadelijke reststoffen te vermin deren door het productieproces te verduurzamen. De Rijksoverheid vindt de locatie te klein, zij willen Zeeland laten tekenen voor een locatie van 300 a 700 ha. De vraag is of en waar daar ruimte voor is en of dat dan in de Kanaalzone moet zijn. Dit aspect wordt nog onderzocht. (GvdK) Beroep tegen Lozingenbesluit water schap gewonnen De Zeeuwse Milieufederatie heeft het beroep tegen het Lozingenbesluit van het water schap Zeeuws-Vlaanderen gewon nen. De ZMF is het niet eens met het plan om naast alle waterlopen en oppervlaktewateren met een talud breder dan twee meter, de teeltvrije zone overal op dezelfde manier te versmallen. Teeltvrije zones zijn er om vervuiling van het slootwater door bestrijdings middelen te voorkomen. Het waterschap stelde in haar verweer dat ze een regeling wil maken, waar de gebruikers in het gebied goed mee uit de voeten kunnen. Met deze regeling werd volgens de ZMF echter niet voorkomen, dat sloten langs bijvoorbeeld natuurreservaten schade onder vinden van bestrijdingsmiddelen. De Raad van State is het daarmee eens. (GvdK/IP) Zeeuws Convenant Integrale Woningkwaliteit. Een jaar geleden heeft een nieuw convenant het licht gezien. Dit convenant met de titel 'Zeeuws Convenant Integrale Woningkwa liteit' is in de plaats gekomen van het Zeeuws Convenant Duurzaam Bouwen. Het nieuwe convenant heeft als doel om de partijen die zich bezig houden met bouwen te stimuleren meer te doen dan de wettelijke bouweisen. Het nieuwe convenant bevat naast duurzaam bouwen ook veiligheid en toegan kelijkheid. Tijdens de onderteke ning, vorig jaar, hebben alle ondertekenaars aangegeven meer van dit nieuwe convenant te wil len maken. Nu we een jaar verder zijn concludeert de ZMF echter dat gemeenten, architecten, woningcorporaties, aannemers en projectontwikkelaars nog veel werk moeten verzetten om hun belofte van vorig jaar waar te maken. We verwachten van deze partijen dat zij voor 15 juli a.s. met nieuwe activiteiten komen. Als dit niet het geval is ontvalt voor de ZMF de basis om met de convenantwerkgroep verder te gaan. (CB) Sluipverkeer de Poel in Goes. Het Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft net buiten de bebouwde kom van Goes een doseerinrichting aangelegd. Met deze installatie probeert het waterschap sluipverkeer van de wegen in de Poel te weren. Onlangs heeft het waterschap besloten de doseerinstallatie op te doeken. De ZMF vindt het erg belangrijk dat de wegen door de Poel niet door sluipverkeer gebruikt worden. Enerzijds om de veiligheid van de fietsers te verho gen en anderzijds om het gebied zo min mogelijk te belasten. Daarom vraagt de ZMF zich af welke alternatieve maatregelen het waterschap gaat nemen om op de wegen door de Poel het sluipverkeer te weren, want maat regelen blijven nodig om sluip verkeer te voorkomen. (CB) De Nationale Postcode Loterij is de grootste goede doelen loterij van Nederland. Vorig jaar keerde de Postcode Loterij 203 miljoen euro uit aan orga nisaties op het gebied van natuur en milieu, ontwikke lingssamenwerking en men senrechten. Ook de Provinciale Milieufederaties delen in de opbrengst van de loterij. Voor 7,50 per maand speelt u al mee en maakt u kans op De PostcodeKanjer van 18,9 mil joen euro en honderdduizen den andere prijzen. 10 WANTIJ juli '03

Wantij | 2003 | | pagina 10