Zondagsrust op de Markt in Tholen. Foto's: Jaap Wolterbeek. Christenunie op het internet De Christenunie erkent Gods heerschappij over het staatkundig leven, dat de over heid door God is gegeven en in Zijn dienst staat en dat christenen de verantwoorde lijkheid hebben actief te zijn in de samen leving. Zij fundeert haar politieke overtui ging op de Bijbel, het geïnspireerde en gezaghebbende Woord van God, die door de Drie Formulieren van Eenheid wordt nagesproken en die ook voor het staatkun dig leven wijsheid bevat. www.christenunie.nl Tholen was bedenkelijk. Eerst hield men de mensen aan het lijntje, toen liet men particulieren zelf investeren in onderzoek en werden er toezeggingen gedaan die niet meer teruggedraaid konden worden." Ook Hoek erkent dat de gang van zaken geen schoonheidsprijs verdient. Toerisme ln vakanties en in het weekend kan het in de Thoolse jachthavens en langs de Thoolse kust een drukte van belang zijn. Met mooi weer puilt de Oesterdam uit en scheuren de motorboten over het Zoommeer. Zowel voor de SGP als de Christenunie is de zondagsrust heilig. "De zondag is een rustdag voor de mens én voor het land." Toch is de zondagsrust op Tholen niet het belangrijkste motief om tegen de uitbreiding van het toerisme te zijn. "Tholen is aan drie kanten omringd door het Nationaal Park de Oosterschelde en verdraagt daarom geen massatoeris me." Beide partijen stemmen steevast tegen de vergroting van jachthavens en bungalowparken. Ze gruwen van de plan nen voor de Speelmansplaten (een natio naal centrum voor snelheidswatersporten) en verwijten de andere partijen in de raad alleen het economisch gewin te zien. De wethouder van de SGP neemt in het colle ge over de uitbreiding van het toerisme een minderheidsstandpunt in. Beide christelijke politici zien grenzen aan de groei. Christenunie en SGP willen alleen nog bouwen voor de natuurlijke bevolkingsgroei. Wat de uitbreiding van bedrijventer reinen betreft wil Piet resoluut een beperking tot gemiddeld 1 hectare per jaar. Hoek voelt daar niet voor. "We moeten kritisch zijn naar de soort bedrijven die komen. Alleen schone en arbeids intensieve bedrijven een plek geven." SGP op het internet Geachte bezoeker. Wij stellen het zeer op prijs dat u onze website bezoekt. Op zondag bieden wij echter geen informatie aan, omdat de SGP de zondag ziet als rustdag en ze ervan overtuigd is dat het goed is voor iedereen om de zondag te wijden aan de dienst van God. Daarnaast mag op deze dag uitge rust worden van het werk om nieuwe energie te verzamelen voor de komende werkweek. Van maandag tot en met zater dag zijn wij daarom graag voor u beschik baar. www.sgp.nl (1) Uit respect voor de overtuiging van SGP en Christenunie worden woorden die op God betrekking hebben in dit artikel met een hoofd letter geschreven. (Noot redactie.) Willem de Weert is eindredacteur i t Wantij. 13 WANTIJ juli'03

Wantij | 2003 | | pagina 13