DE KALOOTE BLUES ('T IS NIE AOl- GOUD DAT A T'R BLlENKTI Je vin ier foss.elen van oen ffle koud Mèze will'tiernoeoal wig e, refrein: Ik speel de Kaloote Blues Ze wille ier noe containers e Misschien we vuuftien og Haaie tanden die vinje mem T'is'ndoominje noge refrein De Schelde is ok me diepe henoeg Ze baegere constant iSsschuuftdediekd'nn Dan èzeontpolderdimpersant refrein De boren Keeltje en Stadie komme En^uuzend auto' s in t' kwartier 13.548380 ENNOE AOL MEE ZINCE dan had de ander daar ook al over zitten broeden. Op één punt verschillen ze nu echter van oordeel. Na het vernietigende oordeel van de Raad van State over de plannen van het provinciebestuur is het volgens Frieda over en uit met de WCT: "Die komt er niet. Maar volgens Addie is het eind van hun werkzaamheden nog lang niet in zicht. Addie: "Terwijl je anders voor de televisie zit, ploeter je nu door de notulen van com missievergaderingen. Terwijl je naar de bioscoop kunt, ga je naar een bijeen komst over planologie. Daar hoor je pro fessor Van Engelsdorp-Gastelaars onder woorden brengen wat je zelf al lang voelt, maar nog nooit zo mooi hebt kunnen zeg gen. Dat Zeeland vooral de rust en de ruimte moet koesteren. Actievoeren Volgens Addie is actievoeren niet alleen maar leuk: 'je krijgt ook negatief com mentaar. Ik ben kennissen kwijtgeraakt omdat ze vonden dat ik geen tijd meer voor ze had. Frieda: "We maakten regelmatig het strand schoon en ik verzeker je dat drie kilometer dan een heel eind is. Maar goed, je krijgt voor al dat actievoeren inderdaad wel wat terug. Vroeger stond ik bij een spreekbeurt te bibberen voor de klas, nu spreek ik zo een gezelschap van honderd mensen toe. Ik zag er in het begin ook wel tegen op als ik de een of andere professor moest bellen, de eco noom Heertje bijvoorbeeld. Die man wil dat je meteen tot de kern komt, want die heeft het blijkbaar heel erg druk. Ik was juist toen wat breedsprakig. Nee, dat eer ste telefoongesprek met hem was niet bepaald een succes. Meid je stinkt Addie: "Ik kon op kosten van Milieu defensie een mediatraining volgen. Bij actievoeren is aandacht krijgen van enorm belang. Toen de Provinciale Staten in oktober 2002 zouden stemmen over de WCT, liep ik heel de dag rond in een geel pak, verkleed als kip, omdat gedeputeer de Van Zwieten ons ooit had uitgemaakt voor mensen die kakelden als kippen zonder kop. Nou gekakeld heb ik daar, elke keer als hij het woord nam'. En bloedheet had ik het. Frieda zei in de loop van de dag: 'meid je stinkt,maar ik wou dat pak persé niet uitdoen. Frieda: "Ik hoefde die dag gelukkig niet als kip. Voor de carnavalsoptocht in 's-Heerenhoek, waar elk jaar duizenden Zeeuwen langs de kant staan, hebben we een oude schaftwagen omgebouwd tot havenkantoor en opgesierd met strandat- Iributen, schelpen, prenten. Onze web master Edu Karelse zat vermomd als gedeputeerde Bruinooge in het havenkan toor. We hadden een protestsong op cd laten zetten. Onze havenmeester draaide de hele tijd dat lied. We deelden fossiele schelpen uit en pamfletten met de tekst van onze protestsong (zie kader). Ik liep toen in een pinguïnpak, maar voelde me daarin toch niet kiplekker. Het enthousiasme van Addie en Frieda is besmettelijk. Addie: "Ja, dat kunnen we intussen wel, niet dan Frieda? Mensen motiveren. Frieda: "Ja, jij wel. Was ik eindelijk weer eens in Frankrijk op vakantie, kreeg ik een dik pak post. Ik dacht nog: 'Ha, post, leuk.Bleek dat Addie de Milieu Effect Rapportage had opgestuurd!" Gedeputeerde Kramer vindt strandje Kaloot maar niks In een interview in Trouw noemde gedepu teerde Kramer het strandje van de Kaloot "drie keer niks." In het gesprek met Wantij liet hij zich in dezelfde bewoordingen uit: "Wat de natuur betreft is het een strandje van nul komma nul waarde. Het is opge spoten zand, zonder bodemleven, dat niets met de oorspronkelijke Kaloot te ma ken heeft. Het heeft geen betekenis voor broed- en fourageervogels en geen wezen lijke waarde voor het estuarium. Het ligt er alleen binnen en valt daarom onder de Vogel- en Habitatrichtlijn. Het strand is leuk voor de recreanten uit de buurt en voor fossielenzoekers, dat begrijp ik. De actiegroep 'Redt de Kaloot' is een voor beeld van een nimby-groep: not in my backyard (niet in mijn achtertuin)." Aan de andere kant heeft Kramer bewon dering voor het optreden van de actie groep: "Mede dankzij hun inzet en vast houdendheid ligt er deze uitspraak van de Raad van State." Jan Moekotte is lid van de Wantijredactie. 10 WANTIJ oktober'03

Wantij | 2003 | | pagina 10