i/Vebsite duurzaam Zeeland in ontwikkeling Website ,aU Gerda Spaander Eind mei jl. opende gedeputeerde Thijs Kramer de inter- netpoort www.duurzaamzeeland.nl, de poort' die toe gang gaat geven tot alles wat er speelt op het gebied van duurzame ontwikkeling in Zeeland. Bij de opening werd de site omschreven als een gebouw met nog heel wat lege ruimten, die in de loop van de tijd gevuld gaan worden. Inmiddels is het een paar maanden later en vragen we aan initiatiefnemer Ad Phernambucq (Zeeuws Platform Duurzame Ontwikkeling) hoe het staa. van het gebouw. Forum Het forum heeft nog niet veel discussies opgeleverd, maar nu de vakanties voorbij zijn, gaat de redactie daar meer aan trek ken, opdat er meer mensen gaan reageren op de stellingen en ook eigen stellingen in de strijd gaan werpen. De jongerensite wordt vooral gericht op scholieren in de 7e en 8e groep van het basisonderwijs en de brugklassers. Deze maa 1 "Er wordt nu vooral gewerkt aan de verschillende thema's: water, ener- ;ie, internationale samenwerking en der- jelijke. Ieder thema wordt opgesplitst in ub- en sub-subthema's, dus het moet al aar gaan wil je dan niet kunnen vinden vat je zoekt. Het thema 'water' wordt bij- oorbeeld ingedeeld in: grote Zeeuwse vateren, zoet water, zee en oceanen en vatermanagement. Vervolgens krijgen de ;rote Zeeuwse wateren allemaal hun :igen invulling, bijvoorbeeld de Jostcrschelde en die wordt weer van een lantal links voorzien, onder andere naar iet Nationaal Park Oosterschelde. Dit jaar '.uilen alle thema's ingevuld zijn, en ver bolgens worden ze bij de tijd gehouden. Ofe gaan dan ook meer aandacht besteden tan de nieuwsberichten." Overzicht )p de site zijn verder hele waslijsten van organisaties te zien die bezig zijn op de deelterreinen van duurzame ontwikkeling. Vooralsnog hebben de meeste alleen een korte vermelding, maar het streven is dat meer clubs binnen Duurzaam Zeeland een eigen site gaan inrichten. Ad Phernam bucq ziet voordelen boven sites 'op eigen houtje' omdat ze onder een paraplu door meer mensen worden gezien, makkelijker te vinden zijn, en omdat Duurzaam Zeeland daarmee een beter overzicht geeft van alles wat er op duurzaam gebied in Zeeland speelt. Bovendien is het makkelij ker om op deze manier een site op te zet ten, waarbij je het gereedschap krijgt aan gereikt. Zeeuwind en Zeeuwse Vlegel zijn via Duurzaam Zeeland hun site aan het inrichten, wat ze verder overigens hele maal naar eigen smaak en inzicht over inhoud en vormgeving kunnen doen. site is nog niet in de lucht, maar de bestaande site www.zonopschool.nl geeft een indruk van wat het ongeveer moet worden. Ook op andere delen van Duurzaam Zeeland, vooral bij de thema's, worden geïnteresseerde jongeren bediend, b.v. met links naar speciale scho lierensites Gerda Spaander is lid van de Wantijredactie. 13 WANTIJ oktober'03

Wantij | 2003 | | pagina 13