P©STC®BE negatieve invloed van verdie pen minder groot dan we dach ten, heeft wijziging van de stra tegie van bagger storten waar schijnlijk een positief effect op de morfologie en valt de maat schappelijke kosten/batenanaly se positief uit. De omzetting van de overwegend positieve onderzoeksresultaten in een uitgebalanceerd integraal pak ket aan maatregelen is echter volstrekt onvoldoende. De vooraf zo helder vastgelegde gelijkwaardigheid tussen de drie thema's is niet overeind gehouden, met het thema natuurlijkheid als gevreesde verliezer. Onbedoeld heeft de schets zo toch de vorm gekre gen van een besluit over verde re verdieping, met in de marge nog wat afspraken over de natuur. Dit negatieve oordeel geldt vooral voor het deel van de schets dat betrekking heeft op Zeeland. In Vlaanderen is de situatie positiever, omdat veilig heid en natuur daar beter com bineren. Als natuurbeweging hebben we duidelijk gemaakt dat voor ons een schets zonder afspraken over natuurontwikke ling in de Westerschelde onac ceptabel is. Als de schets dus niet evenwichtiger wordt, zal de ZMF niet instemmen en rest ons weinig anders dan rol van hindermacht. Kortom, spannen de tijden! (VK) Koninklijke onderschei ding voor Hans Bannink Vanaf het prille begin - de oprichting van de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland (VMZ) in 1970 - tot december 2001, zette Hans Bannink zich in voor natuur en milieu in Zeeland. Eerst als vrijwilliger, daarna als bestuurslid van de Zeeuwse Milieufederatie en tot slot als redactielid van Wantij. Alle reden voor de ZMF om hem voor te dragen voor een koninklijke onderscheiding. Met Koninginnedag j.l. was het zover. Zichtbaar verrast werd Hans, in gezelschap van zijn vrouw en familieleden, door de burgemeester gedecoreerd, (wdw) Groenvoerdrogerij trekt vergunningaanvraag terug Op 16 juni jl. heeft de ZMF in een brief aan de provincie geëist dat zij met spoed een nieuwe milieuvergunning af moet geven voor grasdrogerij Timmerman in Kortgene. Timmerman werkt nu al jaren met een sterk verouderde ver gunning. Bij het stook- en droogproces van gras en luzer ne komen allerlei schadelijke stoffen in de lucht terecht. Daarnaast zijn er vele klachten over stank en stof. Timmerman had een aanvraag voor een nieuwe milieuvergunning inge diend bij de provincie, maar het bedrijf heeft de aanvraag onlangs teruggetrokken. Pikant is dat het bedrijf zegt failliet te gaan wanneer haar eigen aan vraag door de provincie ver gund zou worden. De ZMF is van mening dat de provincie nu haar verantwoordelijkheid moet nemen en de milieuvergunning ambtshalve zelf moet opstellen. Het wachten op een nieuwe aanvraag van het bedrijf kan nog maanden op zich laten wachten, (ip) Ontwikkelingsschets Schelde-estuarium Onder tijdsdruk werken Vlaamse en Nederlandse ambte naren aan de ontwikkelings schets 2010 voor het Schelde- estuarium. De schets moet een integraal pakket aan maatrege len bevatten ten behoeve van de veiligheid, de toegankelijk heid en de natuur. Begin december moeten de bewinds lieden uit beide landen beslui ten over de schets, die dan bovendien al een inspraakron de moet hebben doorgemaakt. Momenteel komen de laatste onderzoeksresultaten beschik baar, zodat feitelijk slechts twee maanden resteren om de schets af te ronden. Negatief Kwaliteit en haast verhouden zich doorgaans slecht. Het oor deel van de ZMF over de tus senstand is negatief. Weliswaar hebben de onderzoeken rele vante nieuwe kennis opgele verd, die niet strijdig lijkt te zijn met de vooraf vastgestelde randvoorwaarden. Zo lijkt de j www.postcodeloterij.nl De Nationale Postcode Loterij is de grootste goede doelen loterij van Nederland. Vorig jaar keerde de Postcode Loterij 203 miljoen euro uit aan orga nisaties op het gebied van natuur en milieu, ontwikke lingssamenwerking en men senrechten. Ook de Provinciale Milieufederaties delen in de opbrengst van de loterij. Voor 7,50 per maand speelt u al mee en maakt u kans op De PostcodeKanjer van 18,9 mil joen euro en honderdduizen den andere prijzen. NATIONALE LOTERIJ! Meedoen is eenvoudig, bel 0909-0033 (15 cpm) of meld u aan op www.postcodeloterij.nl 10 WANTIJ juli '04

Wantij | 2004 | | pagina 10