Toekomst biologische landbouw door u bepaald u eigenlijk heel logisch Minister Veerman van Landbouw ziet weinig heil in over heidssteun voor de biologische landbouw. Anders gezegd: het is aan de consument, aan u dus, of de biologische sec tor groeit. De vraag naar biologische produc ten groeit helaas minder snel dan verwacht, mede vanwege de econo mische teruggang en de prijzenslag in de supermarkt. Maar je kunt het ook positief zien: zelfs in de tijd van economische recessie is de afzet voor het biologische product gestegen. Biologische voeding heeft wel degelijk toekomst. Maar voor de regeringsdoelstelling van 10% biologische landbouw in 2010, moet wel alles uit de kast. Actie Op 14 april begon de actie 'Nederland gaat biologisch". Circa dertig maatschappe lijke organisaties, waaronder de Zeeuwse Milieufederatie, roepen hun leden op om vaker biologische producten te kopen. Met in totaal zes miljoen groene" leden kunnen deze maatschappelijk organisaties een flinke duw geven. Wanneer bijvoor beeld de helft, zo'n drie miljoen leden dus, voor 2,50 euro per week extra biolo gisch kopen, verdubbelt de biologische landbouw en kunnen 1600 boeren in Nederland biologisch gaan werken. Voorlichtingspooi De ZMF heeft al eerder acties gevoerd zoals de biologische groentetassen bij de speciaalzaken, de biologische bedrijfscate- ring en de open dag biologische land bouw. Ook nu gaat de ZMF samen met het IVN- consulentschap Zeeland, het biologi sche product de komende drie jaar onder de aandacht brengen van de Zeeuwse con sument. Om aan de vraag naar informatie over bio logische landbouw tegemoet te komen, starten we met een voorlichtingspooi waaraan voorlichters en biologische boe ren deelnemen. Een kennispool met men sen die een eerlijk en betrokken verhaal kunnen vertellen over de Zeeuwse biolo- 'ssa jEi Melissa Ernst mii nui Wij maken de lekkerste producten 7" gische landbouw. Dit kan een lezing zijn voor een vrouwenvereniging of samen met een docent een les verzorgen voor het middelbaar onderwijs of in een stand staan tijdens de Smaek van Zeeland bij voorbeeld. Dertien biologische boeren hebben toegezegd groepen te willen ont vangen op het bedrijf, maar meer hulp bij voorbeeld uit onze achterban is hard nodig en van harte welkom. De ZMF wil de komende jaren het aanspreekpunt zijn voor de con sument wat betreft de biologische voeding. Ook wil de ZMF de voor lichting rond biologische land bouw in Zeeland professionalise ren (zie oproep) Gezocht voorlicht(st)er: Heeft u kennis van (Zeeuwse) biologische voe ding en landbouw enige ervaring met het geven van voor lichting een flinke dosis enthousiasme en energie tijd om meerdere keren per jaar de ken nis over biologische landbouw en voe ding over te dragen d.m.v. een lezing/ in een stand staan/een excursie/en proe- verij/ondersteuning op een open dag e.d We bieden u een korte cursus over communicatie, presentatie en biologische landbouw een vrijwilligersvergoeding per activi teit/lezing professionele ondersteuning en terug- komdagen deelname aan een enthousiast team Vragen /aanmelden? Neem contact op met Melissa Ernst, tel 0113 230075 mernst@zmf.nl Melissa Ernst is medwerkster duurzame landbouw, plat telandsvernieuwing en energie bij de ZMF. 12 WANTIJ juli'04

Wantij | 2004 | | pagina 12