muziek. Ze schijnen zelfs al paling tot paaien te hebben aangezet. Het geeft nog- maals de mogelijkheden van aquacultuur aan. En echt, in Zeeland liggen veel moge lijkheden." Toekomst Vroeger werd mosselzaad gevist in Zeeland. Mosselzaad zoekt de plaatsen op waar zoet water en zout water elkaar ont moeten. Door de Deltawerken is die over gang grotendeels verdwenen. Meer en meer gaan de gedachten uit om de zachte overgang in Zeeland tussen zout en zoet te herstellen en voor zover mogelijk de Tarbotkwekerij Kamperland getijdenwerking te herstellen in de grote Deltawateren. Dat zal voor de aquacul tuur een enorme impuls kunnen beteke nen!" Hoe ziet Prins de toekomst van de aqua cultuur in Zeeland? "Als milieu, wetenschap en visserij samen aan tafel zitten, is het beslist mogelijk om te komen tot een goede en duurzame teelt. Maar het is natuurlijk altijd moeilijk om voorspellingen te doen." "Op dit moment werken er al zo'n 3000 mensen in deze sector, inclusief alle toeleverende bedrij Yerseke kan Europese centrum van onderzoek en aquacultuur worden. Foto's: Jaap Wolterbeek ven. Denk daarbij ook aan de mosselrestaurants, de scheeps werven en dergelijke. Maar als er over tien jaar geen 4000 mensen werken in deze sector, dan zijn we in Zeeland niet goed bezig geweest!" Voor meer informatie: Zee in zicht, zilte waarden duurzaam benut. Stichting Toekomstbeeld der Techniek, onder redactie van Dr. Esther Luiten. Website: www.prinsendingemanse.com www.Topsybaits.nl Ko Prins is directeur van Prins Dingemanse in Yerseke. Het bedrijf is gespecialiseerd in het kweken en verhan delen van mossels, oesters en kokkels. Er werken 150 mensen en de omzet bedraagt zo'n 50 miljoen Euro. Van de ongeveer 100 miljoen kilo die in Nederland verhan deld wordt, is het merendeel afkomstig van Prins Dingemanse. Peter Mans is lid van de Wantijredactie. 19 WANTIJ oktober'04

Wantij | 2004 | | pagina 19