"Komst nieuwe inwoners versterkt economie" te koop op Schouvven-üui Maarten Sas, directeur Woningcorporatie: Kloost? Gerda Spaander Het kan verkeren: een pleidooi voor woningbouw in een visie die in opdracht van de ZMF is opgesteld. In 'Licht op Zeeland' stelt KPMG dat deze provincie veel woongenot te bieden heeft. Er zijn rust, ruimte, cultuurhistorie, veel groen en natuurlijk de kust. En dat niet alleen, want ook voor vriendelijkheid, veiligheid en geborgenheid zou je in Zeeland goed terecht kunnen. Daarop inspelen trekt nieu we draagkrachtige inwoners aan, die via hun bestedin gen de nodige werkgelegenheid met zich meebrengen. OOSTERSCHEIDE Verkoop spraakmakende appartementen in de Westhoek van start Eindelijk is het zover: na jaren lang plannen maken, overleg, vergelijken, wikken en wegen, bijstellen en opnieuw beginnen, gaat op 19 juni 2004 de verkoop officieel van start van 34 luxe appartementen in de Westhoek. Kloosterendaele wordt de naam van dit presti gieuze appartementencomplex dat zal verrijzen op het terrein van het voormalige van Westerschouwen op het kruisj Kloosterweg en de Vroonweg in Hi Het biedt appartementen die ruims voldoen aan de woonbehoeften van en actieve vijftigplussers. Een werkelijk unieke kans voor vii en zorgeloos wil wonen in de West; in een briljant decor Iln 'Licht op Zeeland' worden de pij len vooral gericht op koopkrachtige senioren, waaronder voormalige Zeeuwen die het in de Randstad wel gezien hebben. Maar daarnaast zijn wel licht ook jongeren, eenmansbedrijven en startende ondernemers te verleiden hun toekomst in Zeeland te zoeken. Er is wel één belangrijke voorwaarde: de bevol kingsgroei moet vooral plaatsvinden in de bestaande kernen, want anders wordt het kind (de groenblauwe oase) met het bad water weggegooid. Woningcorporaties De ZMF heeft drie woningcorporaties bereid gevonden de visie van 'Licht op Zeeland' te onderschrijven: RWS Partner in Wonen (Goes), Zeeuwland (Schouwen- Duiveland) en Woongoed Zeeuws- Vlaanderen. Met de andere Zeeuwse woningcorporaties hebben ze ongeveer één derde van de Zeeuwse woningvoor raad in handen, dus ze zijn een belangrij ke partij als het erom gaat de visie te ver wezenlijken. We spraken met RWS-directeur Maarten Sas, om meer te horen over zijn kijk op het rapport van KPMG en de mogelijkhe den die de woningcorporatie ziet om inhoud te geven aan de plannen. Waarbij allereerst een paar vragen opdoemen. Woningcorporaties zijn er toch vooral om het wonen van mensen met niet al te hoge inkomens mogelijk te maken? En ze zijn er toch ook om woningen te verhu ren, terwijl het type woningen waar het in 'Licht op Zeeland" om gaat vooral koop woningen lijken te zijn? Bredere taak Maarten Sas: "Woningbouwverenigingen zijn inderdaad opgericht om woningen te verhuren aan mensen met de lagere inko mens. Maar tegenwoordig hebben we een bredere taak. Er is ook vraag naar duurde re huurwoningen. Mensen die huren heb ben het voordeel van minder zorg over het onderhoud; helemaal al als ze voor het onderhoud waar ze zelf verantwoorde lijk voor zijn, een onderhoudsabonne- ment afsluiten. Daar komt nog bij dat we samenwerken met zorginstellingen, zodat ook eventuele zorg voor de bewoners goed is geregeld. En wat de koopwonin gen betreft: die ontwikkelen we tegen woordig ook. We hebben daarvoor met twee andere corporaties onze eigen pro jectontwikkelaar 'Marsaki' in het leven geroepen. De winst die we op de koop woningen maken gaat naar de huurwonin gen. Dat kunnen we goed gebruiken want we werken tegenwoordig zonder over heidssubsidie." Koopkrachtig Terug naar 'Licht op Zeeland'. Maarten Sas ziet evenals KPMG mogelijkheden om koopkrachtige bewoners, senioren én anderen, naar Zeeland te halen. Hij ziet ook kansen om daaraan mee te werken: "Op het ogenblik is er een tekort aan duurdere huurwoningen. Daar zijn we al mee bezig. Als het gaat om 'inbreiden' zijn er in Goes binnenkort mogelijkheden in de panden van het ROC, dat uit de bin nenstad verhuist. Als op termijn de terrei nen van de Goese haven vrij komen liggen er nog veel méér mogelijkheden om aan trekkelijke woningen te maken. Mensen wonen graag bij het water, dat zie je aan het Goese Meer." 16 WANTIJ oktober '04

Wantij | 2004 | | pagina 16