Zeeuwse gemeenten hebben een wereld te winnen Zeeuwse Atlas voor Duurzaamheid over klimaat en energie verschenen De Zeeuwse gemeenten hebben een wereld te winnen als het om duurzame ontwikkeling gaat. Dat blijkt uit het eerste deel van de Zeeuwse Atlas voor Duurzaamheid. Die bevat het onderdeel energie en klimaat. Alle gemeen ten hebben aan de atlas meegewerkt. Maar alleen de gemeente Ooes en Terneuzen krijgen een voldoende in de uitvoering op weg naar een duurzaam energie- en klimaatbeleid. Goes en Terneuzen zijn de Zeeuwse gemeenten die het best scoren met respectievelijk een 8 en een 7 op hun rapport. Middelburg (5), Sluis (5), Hulst (5) en Vlissingen (5) scoren net geen voldoen de. Borsele (4), Reimerswaal (4),Tholen (4), Noord-Beveland (3), Schouwen- Duiveland (3) en Veere (3) komen in aanmerking voor een herexamen. Kapelle krijgt een 1 voor de moeite. De rapportcijfers spreken voor zich: de Zeeuwse gemeenten worstelen met duurzaamheid. Zeeuwse Atlas voor Duurzaamheid De Zeeuwse Atlas voor Duurzaamheid geeft een beeld van de staat van de pro vincie Zeeland op het terrein van duur zaamheid. Deel één gaat over de Zeeuwse energiehuishouding en het gemeentelijk energie- en klimaatbeleid. Deze Atlas is geen statische uitgave, maar een online weergave die periodiek geactualiseerd wordt. Kaarten en bijge- horende teksten kunnen op elk gewenst moment gedownload en uitgeprint wor den. Handig instrument Per gemeente geeft de atlas met behulp van kaarten, tabellen en grafieken de inspanningen op het gebied van energie en klimaat van de gemeenten weer. De atlas is daarmee een handig instrument voor de gemeenteraad om het beleid te verbeteren. Ook geeft de atlas de ener- giecijfers van huishoudens en de kansen voor duurzame energie weer. Twaalf kaarten De atlas is vooralsnog ontwikkeld voor het hoofdstuk 'energie en klimaat'. De atlas moet in de komende jaren uit groeien tot een belangrijk beleidsinstru ment voor gemeenten, provincie en andere partijen die bijdragen aan duur zame ontwikkeling in de provincie Zeeland. Zeeuwse Atlas voor Duurzaamheid Ga voor alle 12 kaarten en de toelichting naar: www.duurzaamzeeland.nl/zeeuwseatlas of www.zmf.nl Totaalscore op klimaat en energie m 8 tot io 6 tot 8 4 tot 6 3 2 tot 4 0 tot 2 Schouwen-Duiveland Noord-Beveland Veere Tholen 1 Zeeuwse Atlas

Wantij | 2005 | | pagina 11