"la, dat over die duurzaamheid stond in ons boek" orstelen met duurzaamhei de student Jan Moekotte Op een kille vrijdagochtend is het atrium van de Hogeschool Zeeland aangenaam warm. In de immense ruimte wordt een gigantisch aantal kubieke meters lucht verwarmd. Aan willekeurige studenten vraag ik naar hun ervaring met duurzaamheid. Atrium Hogeschool Zeeland Foto: Jaap Wolterbeek Dubart Bertrand (21), Frankrijk en Renjie Zhang, China. Ze studeren Commercial Engenering. Dubart: "We hebben in onze klas niet te maken met het begrip duurzaamheid. We hoorden van andere studenten wel over de duurzaamheidsweek. Ik had wel mee willen doen, maar wij kunnen niet kiezen want we hebben alleen maar verplichte vakken." Zhang knikt instemmend. Suzan van de Meer 'mijn leeftijd zeg ik niet') en Mehrdad Panahi (23). Allebei derdejaars Bouwkunde. Ze namen deel aan een duurzaamheidsweek Suzan: "Belangstelling voor dat onderwerp had ik al van thuis meegekregen. Ik vond die week erg massaal en stoorde me aan de honende houding van veel studenten. Bij bouwkunde is er eigenlijk maar een docent die structureel aandacht vraagt voor duurzaamheid. Andere docenten roe pen vooral dat duurzaamheid in de bouw duur en lastig is." Mehrdad vond die duurzaamheidsweek nogal oppervlakkig: "Als je een beetje maatschappelijk georiënteerd bent, hoor je die week weinig nieuws. Ik weet nog niet of duurzaamheid mij straks als bouw kundige veel zal bezig houden. Ik wil toch vooral dat iets er mooi uitziet en zal daar om, denk ik, niet altijd voor het meest duurzame materiaal kiezen. Ik vind wel dat je afspraken over materiaalgebruik niet aan de bouwsector kunt overlaten. Dat mag de overheid best afdwingen. Joop Denekamp (22) en Sander Verdonk (21). Ze zijn tweedejaars Aquatische Ecotechnologie. Joop: "Duurzaamheid Dat is toevallig. We stonden buiten net over duurzaamheid te praten. Een van ons gooide fruitschillen weg en toen misten we opeens GFT-bakken op het school plein. Die duurzaamheidsweek heeft wel indruk gemaakt. Ik had dat jaar net twee keer gevlogen. Ik eet graag vlees en drink veel melk. Bij het maken van een ecologi sche voetafdruk scoorde ik prompt het slechtst van de hele klas. Eerlijke verde ling houdt me sindsdien wel bezig." Sander: "Ik heb hiervoor twee jaar Chemie in Breda gedaan. Daar werd ook gewerkt met de ecologische voetafdruk en was er ook regelmatig aandacht voor duurzaam heid. De twee scholen vergelijkend, zie ik weinig verschil. Door de aard van onze opleiding komt duurzaamheid regelmatig aan de orde, maar of het voor mij zo n geweldig item wordt, weet ik nog niet." Elise Zandee (19) en Anjeli Ruisse (18). Ze zijn eerstejaarsstudenten International Business Language. Elise: "Duurzaamheid zegt me weinig. Het kwam een keer voor bij tijdens een les economie en pas stond er een kraampje in de hal waar je een fol der over duurzaamheid kon krijgen. Anjeli: "Ja, dat over die duurzaamheid stond in ons boek over algemene Economische Oriëntatie. Maar verder heb ik er nog niet veel van gemerkt dat docen ten duurzaamheid ter sprake brengen." Marjolein de Dreu (20) Marjolein: "Ik ben tweedejaars Social Work. Voor duurzaamheid is bij ons op de opleiding geen aandacht. Mij zegt dat begrip nog niks. We praten er niet over onder elkaar en ik zie ook niet hoe duur zaamheid in mijn werk een rol speelt. Als de vriendinnen komen aanlopen en horen waar het over gaat, roept een van hen dat duurzaamheid inderdaad geen item is. Marjolein: "Gelukkig, ziet u nou, dan heb ik het toch goed verteld" Jan Moekotte is lid van de Wantijredactie. 11 WANTIJ December '05

Wantij | 2005 | | pagina 15