Redactie Gerda Het kon natuurlijk niet uitblijven dat de Wantijredactie zelf ook op de pijnbank van de ecologische voetafdruk gaat. Hoe groot is de milieugebruiksruimte van de redactie j,. k Met plussen en minnen W geven de vijf redactieleden aan wat hun voetafdruk ver groot en verkleint. Let op: een plus draagt bij aan een grote voetafdruk, een min (-) draagt bij aan een kleine voetaf druk. Gerda Spaander Woont met man, poes en 4 opgehokte kippen in een vrijstaand huis. Werk: freelance tekstschrijver. heel groot erf maakt veel treinkilometers, o.a. voor verre dagwandelingen +/- wel treinreizen, geen gif of materiaal verspilling; boeken uit de bibliotheek, minimaal energieverbruik door zon nepanelen, tegelkachel (gestookt met eigen hout), geen auto eet vlees noch vis, en biologisch gaat zelden op vakantie, heeft ooit één keer gevlogen koopt weinig kleren, apparaten en meubels; liever weinig en wat duurder dan veel en goedkoop Voetafdruk: 2,5 ha. Anke van der Geest Alleenwonend in etagewoning (met, helaas, blokvérwarming zonder eigen meters) Werk: freelance in de gezondheidszorg, wandelreisleider en schrijver over fysische geografie. bezit sinds 4 jaar auto, vooral voor werk (maar gedeeltelijk ook per OV) +/- gaat tegenwoordig met auto op vakan tie, maar ter plekke te voet; houdt van energiezuinig primitief kamperen. +/- leest veel, maar vooral via bibliotheek, geen krant, 1 kwartaaltijdschrift, eet vlees noch vis en geregeld biolo gisch en vooral van het seizoen koopt weinig kleren, schoenen, appa raten en meubels Voetafdruk: 3 ha. Jan Moekotte Woont met vrouw, twee zoons en dochter halfvrijstaand. Werk: medewerker reclassering. is er vooralsnog niet in geslaagd de kooplust van dochter te temmen +/- rijdt 10.000 kilometers per jaar met eigen auto (50% privé, 50 werk) produceert onbespoten zo'n 70 van groente en fruit zelf op volkstuin koopt weinig kleding en draagt met plezier de vrijwel nieuwe broeken die de zoons afdanken at jarenlang geen en nu maar weinig vlees Voetafdruk: 3,5 ha. Peter Maas Woont met 2 kinderen en een gekke poes in rijtjeshuis. Werk: bij de Stichting Landschapsbeheer Zeeland. rijdt bijna dagelijks (met collega's) van Terneuzen naar Goes maakt jaarlijks een grote vakantie met de auto maakt geen gebruik van groene ener gie laag energieverbruik o.a. door zon nepanelen en goed geïsoleerd huis deelt de auto eet weinig vlees 20 WANTIJ April '06 heeft nog nooit gevlogen koopt weinig kleren, apparaten en meubels. Voetafdruk: 3,5 ha. Willem de Weert Woont met vrouw, zoon van 13 en 2 rood- kopdwergpapegaaien halfvrijstaand. Werk: docent aardrijkskunde en geschie denis, free-lance tekstschrijver. Geen sticker op brievenbus, leest alle reclamefolders en huis-aan-huisbla- den Vrij hoog energieverbruik: kerami sche kookplaat, buitenzwembad (wel iswaar met zonnecollectoren), meer dere tv's en computers Om de paar jaar een vliegreis voor vakantie binnen Europa Een keer per jaar grote autoreis op vakantie +/- Is matig met zuivel en vlees Koopt regelmatig biologische produc ten Woont bewust aan de rand van de stad op fietsafstand van werk en alle voorzieningen Gebruikt groene stroom Voetafdruk: 4,5 ha. Totaal gemiddelde Wantijredactie: 3, 4 ha. Bereken zelf uw voetafdruk op: www.voetenbank.nl. Gerda Spaander is lid van de Wantijredactie.

Wantij | 2006 | | pagina 20