Leden van 't Duumpje zijn in het donker op zoek naar de boomkikker. Foto: Luc van Beijsten/eldt het antwoord: "Omdat die rondweg het einde van de aegepuut (boomkikker) zou zijn. Om maximaal dwars te kunnen lig gen, desnoods tot boven in Europa." De leden worden in het verenigingsblad regelmatig aangemoedigd te melden wat er niet pluis is. Dat werkt. De planologie werkgroep komt één keer per maand bij elkaar, zonodig, bij crisisberaad, vaker. De groep werkt efficiënt en doelgericht en heeft een procedure waarbij de leden elkaar met e-mail raadplegen wanneer brieven snel de deur uit moeten met het oog op bezwaartermijnen. Vrijwilligers We rijden Via Zuidzande naar Retranchement binnendoor. Alleen dat weggetje is al een omweg waard: een kronkelig dijkje, tussen twee polders, met een dubbele rij oude knotwilgen erlangs. Mooi, maar ik kom voor de boomkikker. Het oude gemeenteschooltje van Retranchement fungeert nu als dorps huis. In een voormalig klaslokaal worden vandaag de vrijwilligers die zich inzetten voor de boomkikker verwend. Onder die vrijwilligers zijn veel leden van 't Duumpje. 's Middags lezingen en uitstapjes en rond zessen een Bourgondisch buffet met zware Belgische bieren, kazen en charcu- terie uit de streek. Daarna klingelt buiten de bel van een ijscokar. Tegen tienen trek ken we, hoewel het slecht weer is om boomkikkers te zien, toch het donker in. Nog geen twee minuten van het dorpshuis, kwekken in de bosjes langs een langgerekte poel vijf, zes, tien (moeilijk te schatten) boomkikkers. Na lang zoeken laten zich warempel twee boom kikkertjes op een stekelig twijgje van de braam vangen in het licht van een zaklantaarn Jan Moekotte is lid van de Wantijredactie. 18 WANTIJ Juli'06

Wantij | 2006 | | pagina 18