I0RIT vereniging Zeeuwse Milieu Federatie F-ledenvergadering nsdag 21 november 2006 :t bestuur van de Zeeuwse ilieufederatie nodigt haar 'en en lidorganisaties van rte uit voor de najaarsverga ring op dinsdag 21 november. e ontmoeten de leden Kaag in: H Dtel Terminus, Stationsplein 1, I res. Aanvang 19.30 uur. enda Opening/mededelingen. Bespreking van het verslag An de ledenvergadering van 16 ei 2006. 'aststellen werkplan en ïgroting 2007. Bestuursverkiezing ■lap van der Doef treedt af als jorzitter. Het Algemeen I estuur draagt als nieuwe voor tter voor: Jan van Seters. Het K:stuur wil zich verder verster- :n. Ter vergadering nadere formatie. I Rondvraag. I Sluiting.(tvm) ijzondere thema-avond 1 november 2006 Ontwikkel Zeeland met cologie en economie" er gelegenheid van het afscheid an Jaap van der Doef als voor tter van de ZMF organiseren e een informatie- en discussie- vond met een thema dat Jaap a aan het hart ligt: "Hoe ehouden we de kwaliteiten van eeland, terwijl er toch econo- nische dynamiek en ontwikke- ing moet zijn die ook ruimte raagt en knaagt aan die kwali- eiten?" Is bestuurders ieder jaar eeland in vogelvlucht zouden ien, kunnen zij de groeiende erstening van de provincie met igen ogen aanschouwen. Jaar n jaar uit wordt er steeds meer ;ebouwd op kwetsbare plekken. )e Zeeuwse kwaliteiten worden tapje voor stapje opgeofferd, loe kunnen we dit dilemma loorbreken en Zeeland met wee E's ontwikkelen? 'oor deze avond worden twee ezaghebbende sprekers aange- rokken. Bij het sluiten van de Jerichtenpagina van Wantij varen de namen nog niet bekend. We nodigen alle geïnte resseerden uil voor deze bijzon dere thema-avond, (tvm) ID GEZC Jan van Seters nieuwe voorzitter ZMF Vanaf eind november heeft de ZMF een nieuwe voorzitter: Jan van Seters. jan heeft 30 jaar voor Dow Benelux gewerkt. Voor deze multinational onder hield Jan jarenlang op nationaal en internationaal niveau contac ten met de overheid. Én hij gaf inhoud aan het milieubeleid van Dow. Jan heeft de voorbije jaren steeds meer aandacht en invul ling gegegeven aan het belang van burgers, bestuurders en maatschappelijke organisaties voor het bedrijf. Ook ging Dow zich meer openstellen voor de buitenwereld. Jan wil als voor zitter van de ZMF verder wer ken aan een duurzamer Zeeland. Dat wil hij doen als bruggenbouwer en samenwer ken "Oplossingen voor een duurzame samenleving zoek ik samen met verschillende part ners", zo stelt Jan in zijn pre sentatie als nieuwe voorzitter. Zijn rol in het bereiken van dat doel ziet hij meer op de achter grond. Samen met bestuur en medewerkers die de inzet van de ZMF vorm geven. Bestuur en bureau zijn blij met de nieuwe voorzitter en schen ken hem alle vertrouwen, (tvm) Cadeautje van de ZMF: routefolder Kiekendiefpad De Zeeuwse Milieufederatie schenkt u met veel plezier de routefolder van het Kiekendief pad en wenst u veel wandelple- zier toe. Het Kiekendiefpad, gelegen rondom de dorpen Wolphaartsdijk, Oud Sabbinge en Goes, is het eerste wandel netwerk waar wandelen en landschappelijke aankleding hand in hand gaan. Als Zeeuwse Milieufederatie hebben we aan de wieg gestaan en zijn we zeer trots op het uiteindelij ke resultaat. Het gaat om 75 km bewegwijzerd wandelnetwerk waarvan een groot deel onver hard en over boerenland loopt. M.b.t. de landschappelijke aan kleding is fase 1 gerealiseerd. Als u langs de Schenge wandelt, kunt u nuervaren hoe breed vroeger de zeearm van de Schenge is geweest. Dit doordat de beide geulpolderdijken aan weerszijden van de Schengen zijn ingeplant met bomen, wat niet alleen de aantrekkelijkheid, maar ook de leesbaarheid van het landschap ten goede komt. Ontpolderalternatieven Het onderwerp ontpolderen leent zich perfect voor een inhoudelijke discussie over de (in dit geval botsende) belangen tussen landbouw en natuur (zie ook www.zmf.nl). In 2004 en 2005 is die discussie met verte genwoordigers van alle relevan te bestuurlijke en maatschappe lijke partijen gevoerd. De partij en vonden elkaar in de ontpol- dering met een areaal van 600 ha, gekoppeld aan een fatsoen lijk flankerend beleid. De poli tiek bekrachtigde het akkoord. De discussie daarna kent een curieus verloop en gaat allang niet meer over de inhoud, maar over de vermeend stiekeme wijze waarop het akkoord tot stand is gekomen. Wie het natuurbelang verdedigt, is ver dacht. Als meest uitgesproken voorstander van ontpolderen moet de ZMF hel dus ontgel den. Het zij zo. Op verzoek van de ZLTO en De Levende Delta onderzoeken des kundigen (commissie Maljers) momenteel enkele alternatieven voor ontpolderen. De ZMF betwijfelt het nut hiervan, omdat alle ideeën in een eerder stadium al eens zijn beschouwd, maar heeft er geen bezwaar tegen dat onafhankelijke des kundigen de alternatieven nog eens beoordelen. De eisen waar aan de nieuwe natuur moet vol doen zijn helder, zodat de inhoudelijke toetsing eenvoudig is. Hopelijk eindigt deze discus sie dan weer waar hij ooit begon: bij de inhoud, (vk) 19 WANTIJ Oktober'06 Met TOPIO werkt Stichting Natuur Milieu K J9 Natuur en aan een beter klimaat Milieu

Wantij | 2006 | | pagina 19