OvSBfonds Melissa Ernst "Komt er volgend jaar weer een Nacht van de Nacht? Dan komen we weer hoor!" Dat was een veel gehoord geluid vorig jaar bij de eerste Nacht van de Nacht. Ook dit jaar organiseert de ZMF samen met Zeeuwse vrienden op 28 oktober a.s. een Nacht van de Nacht. Een avondmanifes tatie waar schoonheid, romantiek en beleving van de donkere nacht centraal staan. hHet belooft een prachtige avond te worden vol met bijzondere activiteiten. En u hoeft niet vroeg naar bed, want de nacht duurt door het einde van de zomertijd een uurtje langer. De Nacht van de Nacht maakt onderdeel uit van de campagne 'Laat het donker donker'. Doel van de campagne is om het 's nachts donker te laten waar het donker kan zijn. Immers te veel licht stoort mensen en verstoort het dagnachtritme van dieren. Eerste Nacht succes De eerste Nacht van de Nacht in 2005 was een succes. Overal in Nederland wer den activiteiten georganiseerd zoals ster ren kijken, nachtwandelingen, excursies, belevingstochten, nachtverhalen en nachtfotografie. Meer dan 10.000 mensen hebben aan de activiteiten deelgenomen en zo de schoonheid van de nacht erva ren. In Zeeland werd op drie locaties, namelijk de watertoren van Axel, Topshuis Neeltje Jans en de sterrenwacht in Middelburg, de schoonheid van nacht gevierd. Vrienden verdubbeld Ook dit jaar belooft het een bijzondere zaterdagavond te worden. Het aantal vrienden van de nacht heeft zich meer dan verdubbeld, zodat er verspreid over Zeeland nu op 8 locaties activiteiten zijn. Elke locatie heeft een eigen programma. Een greep uit de Zeeuwse activiteiten: nachtdierenexcursies, avondwandelingen, belevingstochten, sterrenkijken, nachte lijke 'proeverijcn' en tenslotte verhalen vertellers en muzikanten die in woord en beeld de schoonheid van de nacht bejube len. En voor diegene die het spel van licht en donker aan de foto willen toe vertrou wen is er een workshop nachtfotografie. Ook de kinderen worden niet vergeten, zo is er bijvoorbeeld een nachtverhaal van de fee of kunnen ze een nachtdierenmasker maken en meedoen aan een kleurwed- strijd. Op 28 oktober geven we ook gra tis 'Nachtpakketten' weg aan de bezoekers met onder andere een sterrenkaart, uilenmasker, nacht brilletje, nachtdieren- en vlinder- zoekkaart en tips om zelf licht hinder in uw omgeving aan te pakken Wilt u weten welke activiteiten (in uw buurt) georganiseerd worden, raadpleeg dan de website www.nachtvandenacht.nl of neem contact op met de ZMF. Deze avond wordt mede mogelijk gemaakt door een bijdrage vanuit VSBfonds Zeeland Melissa Ernst is beleidsadviseur duurzame landbouw, plattelandsvernieuwing en energie bij de ZMF. 16 WANTIJ Oktober 2006

Wantij | 2006 | | pagina 16