U een kans - Zij een kans r .1 De Postcode Loterij maakt dromen waar. M Campagne Ruimte De open ruimte van Nederland dreigt dicht te slibben en waar devolle landschappen gaan ver loren. Daarom hebben de 12 milieufederaties een gezamenlij ke 'Campagne Ruimte' opgezet. Onder deze vlag zullen in de komende jaren activiteiten wor den opgezet om Nederlanders, jong en oud, burgers en bestuurders, er van te doordrin gen dat Nederland zuinig moet zijn op de ruimte. Dit vertaalt zich in de slogan: 'Zuinig op Ruimte; Nederland kan zo mooi zijn'. In onze variant uiteraard 'Zeeland kan zo mooi zijn'. Op 6 december was de aftrap, met de lancering van een meld punt op internet. Het meldpunt verzamelt voorbeelden van ver kwistend ruimtegebruik aange leverd door het publiek. De meldingen worden op www.zuinigopruimte.nl verza meld. In 2007 staan nog veel meer activiteiten op de rol zoals een ruimte-estafette, een lande lijk symposium en een veldrit. Een ander project dat per direct wordt opgestart gaat over bedrijventerreinenverloedering, lege plekken, slecht ingepast of juist goede voorbeelden. Voor dit project zoeken we nog mensen, die zich, eventueel gewapend met fotocamera, naar een bedrijventerrein in zijn/haar omgeving willen begeven om het ruimtegebruik aan de kaak te stellen. U kunt zich aanmel den bij de ZMF (tel. 0113- 230075) bij Geertje van der Krogt (gvdkrogt@zmf.nl) of bij info@zmf.nl (GvdK) den voor de ZMF dat een mede werker wordt aangetrokken die niet alleen beleid ontwikkelt, maar er vooral voor zorgt dat communicatie doelgericht inge zet wordt voor het ZMF-werk. De vacature staat open tot 11 december. Zié voor verdere info: www.zmf.nl (TvM) Afscheid voorzitter Jaap van der Doef Op dinsdag 21 november heb ben bureau, bestuur en achter ban afscheid genomen van Jaap van der Doef. Als blijk van dank voor zijn inspanningen voor de ZMF laten we voor hem, naar goed gebruik, een grenslin- de planten in de Zak van Zuid Beveland. Verder hebben we Jaap uitgezwaaid met een mini symposium over het dilemma dat hem na aan het hart ligt: "Hoe behouden we de ruimtelij ke kwaliteit van Zeeland, terwijl we de economie willen laten ontwikkelen?" Met de hoogste ambtenaar van het ministerie van VROM Hans van der Vlist, en met hoogleraar gebiedsontwikkeling Friso de Zeeuw, hebben we ons over het thema gebogen. Hans van der Vlist gaf aan dat het Rijk ruim telijke processen nauwelijks kan sturen. De regio moet dit zelf doen. Wel gaf hij aan dat daarbij samenwerking tussen gemeen ten van belang is om onnodige ruimteclaims te voorkomen en de kwaliteit van de besluitvor ming te vergroten. Op de vraag wat te doen als de ruimtelijke ontwikkeling de verkeerde kant op gaat, bleef hij het antwoord schuldig. Friso de Zeeuw vond de Zeeuwse bouwopgave van 21.000 woningen niet reëel. Hij bepleitte dat van de combinatie rood en groen een feestje moet worden gemaakt in plaats van een blokkade voor ontwikkeling. Hij complimenteerde de ZMF met haar visie op woningbouw in Zeeland. (TvM) Zandoverslag Hooge Platen In de zomer van 2005 heeft de ZMF samen met Het Zeeuwse Landschap en Vogelbescherming de sterk toenemende zandover slag nabij de Hooge Platen in de Westerschelde aangekaart bij Rijkswaterstaat, de beheerder van het gebied. De overslag die elke dag van de week, zowel overdag als 's nachts plaats vindt, verstoort de vogels en zeehonden in de buurt. Rijkswaterstaat, de instantie die toestemming moet verlenen voor dit soort overslagwerk zaamheden, heeft op basis van ons bezwaar de mogelijkheden voor de zandoverslag beperkt. De binnenvaartschippers, verte genwoordigd door Koninklijke Schuttevaer, vinden de beper kingen te ver gaan. Om een juri dische strijd te voorkomen, zijn met Schuttevaer de mogelijkhe den bezien het nieuwe regle ment aan te passen. Er bleken aanpassingen denkbaar die zowel recht doen aan het natuurbelang als aan de wens zandoverslag te kunnen blijven plegen. Rijkswaterstaat is inmiddels geadviseerd de zomerse sluiting te schrappen van een voor de binnenvaart schippers belangrijk werkvak, in afwachting van nadere onder zoeksresultaten naar de versto ring. Daarnaast is Rijkswaterstaat verzocht een logische uitbreiding van de overslagzone te overwegen. Schuttevaer stimuleert betrok ken schippers de natuurwaar den te respecteren en zodoende haar imago van milieuvriende lijke transportwijze te verster ken. (VK) Versterking bureau ZMF Onlangs is Janneke Flink als nieuwe medewerker bij de ZMF gestart. Janneke neemt als managementassistente de va cante plek in die was ontstaan door het vertrek van Evelien Lievens. Janneke heeft in dezelfde functie onder meer ervaring opgedaan bij Center Pares Port Zélande en de laatste twee jaren bij een advocaten kantoor in Zuid-Holland. We wensen haar veel succes met haar werk bij de milieufederatie. De ZMF gaat zich versterken met een beleidscoördinator communicatie (20 uur). Tot nu toe was communicatie vooral een activiteit van de afzonderlij ke medewerkers. Maar commu nicatie is zo belangrijk gewor- Nieuwjaarwens Bureau en medewerkers van de ZMF wensen haar achterban en relaties alle voorspoed toe voor 2007. De Nationale Postcode Loterij geeft een kans aan organisatie^die zich sterk maken ui-i# voor alles wat kwetsbaar is. Vorig jaar keerde de loterij 210 miljoen euro uit aan 52 organisaties op het gebiediva'h mens en natuur. De 12 provinciale Milieufederaties ontvingen hiervan 2,5 miljoen euro. Voor 8,25 per lot speeltTijal mee en maakt u kans op de PostcodeKanjervan^ 22,7 miljoen euro en honderdduizenden andere prijzen. oen^isl Meedoen isfeenvoudig, bel 0909-0033 (15cpm) of meld u aan via internet: www.postcodeloterij.nl 19 WANTIJ December '06

Wantij | 2006 | | pagina 19