Kom naar de ZMF-leden- vergadering! Het bestuur van de ZMF nodigt leden en lidorganisa ties uit voor haar ledenverga dering. We treffen u graag op dinsdag 5 juni 2007, Theater de Mythe, Bleekveld 1, Goes. Aanvang: 19.30 uur Agenda: 1. Opening door voorzitter Jan van Seters met een inleiding over de Zeeuwse actualiteit van natuur en milieu. 2. Mededelingen. 3. Vaststellen van de notulen van de ledenvergadering van dinsdag 21 november 2006. 4. Goedkeuring van het inhoudelijk en financieel jaar verslag 2006. 5. Prestatiecontract ZMF. Recentelijk heeft de provincie in een beschikking onze subsi dieverlening aan een aantal verplichtingen gekoppeld. We informeren over dit prestatie contract. 6. Bestuurszaken: Dick Eveleens treedt tussen tijds af als bestuurslid. Martien van der Krabben sluit zijn eerste periode als bestuurslid af, en is niet her kiesbaar. Het bestuur draagt ter vergadering nieuwe kandi daten voor. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. Aansluitend aan het huishou delijke deel willen we met u graag in gesprek over het thema: De ZMF kijkt vooruit!' Intomart heeft onlangs voor enkele Zeeuwse natuur- en milieuorganisaties, waaronder de ZMF, een studie uitgevoerd naar het draagvlak dat zij onder inwoners van Zeeland hebben voor het realiseren van haar doelstellingen. Die studie levert informatie op over hoe nu verder te gaan. Samen met de Hogeschool Zeeland wil de ZMF transities in gang zetten die gericht zijn op een duurzame toekomst van Zeeland. In de loop van april zal het akkoord van het nieuwe provinciale bestuur gereed zijn. Allemaal redenen om met leden en sympathi santen van de ZMF de blik op de toekomst van de milieufe deratie te richten, (tvm) Nieuwe website Sinds maandag 19 februari is de nieuwe website van de ZMF in de lucht. We zijn erg blij met onze nieuwe vormge ving. Onze website is nog steeds (gedeeltelijk) in opmaak, maar wel zichtbaar voor u als internetbezoeker. Bent u nieuwsgierig gewor den? Kijk eens op www.zmf.nl en oordeel zelf. (tvm) Nacht van de Nacht: vrijwilligers gezocht De zomertijd is ingegaan. De ZMF grijpt dit moment aan om alvast vooruit te kijken naar 27 oktober, wanneer de klok weer teruggezet wordt. In die extra lange nacht vindt voor de derde maal de Nacht van de Nacht plaats. De Nacht van de Nacht is bedoeld om aandacht te vragen voor de schoonheid én de functie van de duisternis, die steeds meer onder druk staan door de als maar toenemende verlichting. De Nederlandse nacht wordt elk jaar drie procent lichter. Hierdoor wordt het zien van een volle sterrenhemel steeds zeldzamer, raken nachtdieren in de war en kunnen mensen slechter slapen. De Nacht van de Nacht van 2006 was een groot succes. Het evenement trok landelijk een kleine 10.000 bezoekers. Op ruim 200 locaties en in 45 gemeenten gingen de lichten van meer dan 100 kerken, torens en andere gebouwen uit. Vele Zeeuwse organisaties die vorig jaar een activiteit hebben georganiseerd zijn zo enthou siast dat ze dit jaar ook weer van de partij zijn. De belang stelling onder het publiek was echter zo groot, dat we ver spreid over Zeeland naar nog meer activiteiten streven. Heeft u interesse om activitei ten te organiseren of wilt u informatie, neem dan contact op met Melissa Ernst, mernst@zmf.nl 0113- 230075. Voor ondersteuning bij de organisatie van de acti viteiten organiseert de ZMF in juni een informatieavond. (me) Energie Sociaal van start Geld besparen op de energie rekening? In de gemeente Borsele is men zojuist gestart met het project Energie Sociaal. Energieconsulenten bezoeken dit jaar huishoudens met een minimuminkomen en geven advies over energiever bruik en overhandigen een energiebox met naar behoefte spaarlampen, een waterbespa rende douchekop e.d. De con sulenten worden bij hun ener gieadvies inhoudelijk begeleid door de Zeeuwse Milieufederatie. DELTA heeft de energieconsulenten opge leid. De gemeente Borsele is initiatiefnemer en coördinator van het project en hoopt dat de energieconsulenten met dit project ervaring opdoen op de arbeidsmarkt en dat ze via deze weg een baan vinden. De aspecten financieel, sociaal en milieutechnisch zijn in dit project aan elkaar gekoppeld. Dat is het mooie aan dit plan. (me en ip) Zaterdag 21 april Campagne 'Zuinig op Ruimte' Zeeland is een provincie met een eigen cultuur en een won derschoon landschap. En dat moet zo blijven, vindt de ZMF. Rust en ruimte zijn de kern kwaliteiten van Zeeland. Dat betekent niet dat er helemaal niet meer gebouwd mag wor den en dat er niets meer kan. Er is best veel mogelijk, als het maar in harmonie met het landschap gaat. Daarom doet de Zeeuwse Milieufederatie mee aan de landelijke cam pagne 'Zuinig op Ruimte'. (Zie ook www.zuinigopruimte.nl) In het kader van de campagne organiseren de 12 Nederland se Milieufederaties een 'Zuinig op Ruimte - dag' op zaterdag 21 april. De ZMF zal op deze dag op diverse locaties mani festaties organiseren. Wilt u meedoen, meldt u zich dan aan bij Geertje van der Krogt, gvdkrogt@zmf.nlof bij het secretariaat van de ZMF. (gvdk) Donderdag 26 april Uitnodiging symposium C02-neutrale straat Op initiatief van de Zeeuwse Milieufederatie, en in samen werking met DELTA, Energie Adviesbureau Ecofys, 18 WANTIJ April '07

Wantij | 2007 | | pagina 18