Belangrijk dat het mili een stem heeft' Tineke van der Ven uit Driewegen Lex Kattenwinkel Tineke van der Ven uit Driewegen vindt het belangrijk dat het milieu in Zeeland een stem heeft. Daarom is ze uit volle overtuiging al vele jaren lid van de Zeeuwse Milieufederatie. Tineke werkt als milieu-ambtenaar bij de gemeente Borsele. Ik ben ambtenaar met een milieu- hart. Om voor de belangen van het milieu, de leefomgeving en de M M natuur op te komen is de Zeeuwse Milieufederatie onmis baar, vindt Tineke van der Ven. "Planten en dieren hebben geen stem. Ze kunnen zich niet teweer stellen tegen politieke ambities. Er moet een tegengeluid zijn om die natuur ook een stem te geven. Anders is er geen rem op economische ontwikkelingen en 'planologisch geweld' die de leefbaarheid te veel aantasten. De ZMF geeft dat tegengeluid. Het is een volwaardige tegenstrever die alle kennis in huis heeft om op professionele wijze een groene invloed te hebben." Groter geheel Het verdedigen van de leefomgeving lijkt soms op een gevecht om de vierkante meter, maar volgens Tineke gaat het om het grote geheel. "Ook kleine gebieden en gebieden zonder unieke natuurwaarden kunnen het beschermen waard zijn. Als we in zulke gebieden alles maar zouden toestaan is er straks overal rumoer, lelijk heid en lichthinder. Dat wil niemand. Anderzijds moet je ook weer niet elk dier tje of plantje willen beschermen." Kwaad daglicht Tineke vindt het heel erg dat de milieube weging de laatste jaren vaak in een kwaad daglicht wordt gesteld, zoals in Zeeland in de ontpolderingsdiscussie. "Sommige mensen doen net of de milieu beweging bedacht heeft dat er zoveel hec tares ontpolderd moeten worden. Er zijn gewoon internationale afspraken gemaakt over natuurcompensatie, en de ZMF wijst er alleen maar op dat de wet nageleefd moet worden en de afspraken nageko men. Het is niet terecht om de ZMF de zwarte piet toe te spelen als je het niet eens bent met die afspraken, maar die onterechte geluiden beïnvloeden wel de beeldvorming." Ambtenaar Haar baan als milieu-ambtenaar past goed bij het ZMF-lidmaatschap. "Er zijn raakvlakken. Zo proberen we in Borsele de burgers te stimuleren minder afval te produceren en het afval gescheiden aan te leveren. Dat is in de eerste plaats bedoeld om de afvalstoffenheffing zo laag mogelijk te houden, maar op de tweede plaats speelt ook een milieudoel. Dat Tineke van der Ven, Foto:Lex Kattenwinkel spreekt mij natuurlijk aan. Nadelen van het ZMF-lidmaatschap heb ik nog nooit ondervonden. Overdag ben ik milieu ambtenaar en probeer ik mijn werk zo goed mogelijk te doen." "Na werktijd ben ik ZMF- sympathisant, die bewust en een beetje sober probeert te leven, met zonnepanelen op het dak en regenwateropvang om de wc door te spoelen. Vrijwel elke dag ga ik op de fiets naar het werk. En ik zet mij in voor de KNNV-afdeling Bevelanden, waarvan ik secretaris ben" Lex Kattenwinkel is medewerker van de Wantijredactie. Wereld Natuur Fonds, regioteam zeeland Mevr. Bouke Kromhout - van der Meer, Willem Arondeusstraat 22 4333 DA Middelburg www.wnf.nl (landelijk) Doel: Het bevorderen van de biodiversiteit, Zeeuws, nationaal en internationaal. 17 WANTIJ Juli'07

Wantij | 2007 | | pagina 17