De mens achter het bureau Janneke Donkers Ik kan nu een mooi pleidooi gaan houden over wat de medewerkers van de ZMF allemaal voor goede dingen doen in Zeeland. Hoe breed hun werkterrein is, dat zij er alles aan doen om natuur- en milieuthe ma's onder de aandacht te krijgen, dat wat er ook gebeurt, ze altijd het zelfde doel voor ogen hebben. Dat doel is samen werken aan ecologische duurzaamheid, aan een rijke natuur, schoon milieu en mooi land schap. Maar dat weet u natuurlijk al lang als Wantijlezer. Tjeu van Mierlo, Directeur en ver antwoordelijk voor Algemeen milieubeleid. Milieu Economie, Energie, Mobiliteit Tjeu woont in Ovezande. Hij staat inmiddels al 17 jaar aan het roer van de ZMF. Hij is druk bezig met inhoudelijke zaken en probeert tegelijkertijd de bureaumedewerkers van de ZMF in het gareel te houden. Anderen over Tjeu: Iemand die zich verantwoordelijk voelt, man van aanpakken en sociaal. Tjeu zelf: Natuur en Milieu? Ik bekommer me over de manier waarop mensen met natuur en milieu omgaan. Dat doe ik al heel lang, voorheen (meer dan 17 jaar terug) deed ik dat voor de milieugroep Zundert. Regelmatig ging dit gepaard met acties. Aparte gebeurtenis? Bij verhuizing naar het oude belastingkantoor vonden we het hele belasting dossier van een van de grootste Zeeuwse bedrij ven. Die waren ze vergeten mee te nemen... Gijs van Zonneveld, Hoofd Groene Ruimte Gijs woont in Oudelande. Hij is een echte prater en weet zijn mening altijd te beargumenteren. Gijs weet heel goed waar hij voor staat: voor de natuur. Daarvoor laat hij zijn stem graag horen. Anderen over Gijs: Belangenbehartiger voor natuur, praten maar niet eindeloos, samen en aandacht. Gijs zelf: Natuur en milieu? Natuur en milieu zijn voor mij net zo belangrijk als wonen en werk. Dat geldt volgens mij voor iedereen. Passie? Het geven van een stem aan degenen die geen stem hebben: een Tureluur kan lezen, noch inspreken. Conny Buijs, Gemeentelijk milieu beleid, Duurzaam bouwen. Mobiliteit Conny is al 8 jaar bij de ZMF en werkt met veel enthousiasme. Ze kan zich zorgen maken over zaken die haar aan het hart gaan. En daar vecht ze dan ook voor. Anderen over Conny: Enthousiast en een groot hart voor natuur en milieu. Conny zelf: Natuur en milieu? Voor mij is de natuur een ont spanningsmoment. Een schone leefomgeving is belangrijk voor nu en voor komende generaties. Leuke gebeurtenis 2007?! Radioprogramma Vroege Vogels waarin ik de aandacht kon vestigen op de Stiltewijzer. Ilse Pama, Milieu Economie en Integraal waterbeheer Ilse hoor je niet, zie je weinig maar werkt onder tussen keihard. Ze heeft een goed netwerk en let op actualiteit. Ze werkt vernieuwend en durft bui ten de lijntjes te denken. Anderen over Ilse: Samenwerken stille genieter en hoe gekker hoe beter. Ilse zelf Mijn dochter van 6 vroeg laatst wat voor werk ik doe. Al fietsende door een woonwijk in Vlissingen legde ik haar uit dat de ZMF ervoor wil zorgen dat er naast huizen, kantoren, gebouwen en wegen ook genoeg bomen, bos en groen zijn in Zeeland. Zij luistert aandachtig, kijkt nog eens goed om zich heen en zegt over mijn werk: "Dat is dan nog niet echt goed gelukt, mama." Dat zet je weer even met beide benen op de grond. Melissa Ernst, Duurzame land bouw, Plattelandsvernieuwing, Energie Melissa is een dame waar je niet omheen kan. Zij werkt precies en houdt van organiseren. Ze heeft een geweldig netwerk en doet haar werk met veel passie en plezier. Anderen over Melissa: Dol op biologisch, goed in organiseren, enthou- Stichting Zeeuwse Schaapskudde Dhr./mevr. J.M. Leendertse, Wilgestraat 10, 4431 CH 's Gravenpolder www.zeeuwseschaapskudde.nl Doel: Beweiding van natuurgebieden en andere terreinen in Zuid- Beveland d.m.v. een rondtrekkende schaapskudde met herder en honden. 18 WANTIJ Juli '07

Wantij | 2007 | | pagina 18