Zet Zeeland in het donker Derde Nacht van de Nacht op zaterdag 27 oktober Melissa Ernst De derde Nacht van de Nacht vindt plaats op zaterdag 27 oktober 2007. Dan wordt de zomertijd weer ingeruild voor de wintertijd. Duisternis staat steeds meer onder druk door de almaar toe- m M nemende verlichting. De WrMr Nederlandse nacht wordt elk jaar drie procent lichter. Hierdoor wordt het zien van een volle sterrenhemel steeds zeldzamer, raken nachtdieren in de war en kunnen mensen slecht slapen. Nederland is een van de meest verlichte landen ter wereld. Doet u dit jaar ook (weer) mee? De Nacht van de Nacht wordt georgani seerd door de provinciale milieufederaties en Natuur en Milieu. Vorig jaar kon het publiek op 200 locaties in ons land kennis maken met de schoonheid van de nacht. Om van derde Nacht van de Nacht wederom een succes te maken, hebben wij uw hulp hard nodig. Heeft u een idee of wilt u meedoen als organisatie of vrij williger, laat het ons weten. Dit kan met een eigen activiteit of door een bijdrage te leveren aan bestaande activiteiten. Alle inzet voor een bijzondere nachtelijk pro gramma is van harte welkom bij de Zeeuwse Milieu Federatie. Mag het licht uit? Het tweede onderdeel van de Nacht van de Nacht is de actie gericht op gemeenten en bedrijven: Mag het licht uit? In 2006 steunden in Zeeland zes gemeenten de Nacht van de Nacht door het licht van markante gebouwen voor één nacht uit te doen. Dit jaar willen we dat heel Zeeland meedoet. En ook daar kunt u als lokale organisatie of als individueel een rol in spelen! Kent u een gebouw dat 's nachts in het licht baadt? Schrijf deze organisa tie aan met het verzoek het licht te doven tijdens de Nacht van de Nacht op 27 oktober. Een voorbeeldbrief is verkrijg baar bij de ZMF. Melissa Ernst is medewerker Duurzame landbouw, Plattelandsvernieuwing, Energie bij de ZMF. 24 WANTIJ Juli '07 Stichting Tuin van Zeeland Mevr. Marlieke Hupkes, Postbus 55, 4330 AB Middelburg Doel: Actief bijdragen aan de instandhouding, ontwikkeling en uit breiding van het natuurschoon op Walcheren, met bijzondere aan dacht voor bomen, hagen en overige beplanting, waarbij de cultuui historie (Tuin van Zeeland) en ecologische aspecten een belangrijke rol spelen.

Wantij | 2007 | | pagina 24