„Zeeland moet zich toelegge op recreatie, zorg en kennis" Koos Louw Koos Louwerse is geboren in Vrouwenpolder. Hij ging voor studie (politicologie) en werk de provincie uit maar kwam in 2001 terug. Hij woont met vrouw en kinderen in het Overlegplatform Openbaar Vervoer (waarin Zeeuwse consumentenorganisaties de provincie en vervoerbedrij- Waaront ben je lid gewor- .41 m a den van de ZMF? JË 1 „De aarde waar we op leven is wrm/ ons grootste kapitaal. Daar moeten we zuinig op zijn, dat kunnen we gebruiken, maar we moeten het niet ver bruiken. Voor mijn kinderen wil ik de aarde niet slechter achterlaten, liefst beter. Toegepast op Zeeland wil ik dat de provincie mooi blijft. Groei kan dan wel een middel zijn om het leefbaar te hou den, maar zeker geen doel. Zeeland moet zich toeleggen op recreatie (met mate), zorg en kennis. De ZMF geeft met goede argumenten tegenwicht bij kwalijke ont wikkelingen." Wat doe je in je werk voor het milieu „We zijn geen doorsnee verkeers-advies- bureau. We houden ons bijvoorbeeld bezig met fietsbeleid, adviseren provincies over openbaar vervoer, en adviseren over heden en bedrijven over vervoers- en mobiliteitsmanagement. Kortom: bij ons staat de auto niet bovenaan en we hopen met onze adviezen ook de automobiliteit te verminderen. In Zeeland valt dat nog niet mee, er zijn nog 'te weinig' verkeers problemen. We gebruiken alle vijf de fiets of de trein om naar ons werk te komen. Ook ons zakelijk vervoer gaat vooral met de trein, aangevuld met de OV-fiets." En thuis? „Op korte afstanden fiets ik vooral, dat doe ik overigens ook omdat ik dat het prettigst vind, en vaak gaat dat ook het snelst. Verder scheiden we ons afval, gaan we zuinig om met water (hoewel, al dat douchen...) en kopen we vooral duurza me spullen die lang meegaan. En we heb ben een klein biologisch groentetuintje. Maar of ik een kleine voetafdruk heb? We stappen wel ieder jaar in het vliegtuig voor een stedenvakantie. Verder fiets en wandel ik graag in Zeeland. Ik ben geen natuurkenner, maar ik geniet erg van de rust en de ruimte." Waarom woon je weer in Zeeland? „Onze laatste woonplaatsen waren Vianen en Zaltbommel. Vianen heeft geen trein en in beide plaatsen waren de snelwegen wel erg dichtbij. In Goes heb ben we goede voorzieningen, goed open- Koos Louwerse Foto: Gerda Spaander baar vervoer, en de omgeving bevalt me. We wonen wel in de omgeving van het spoor, maar daar heb ik geen last van. Mocht de WCT doorgaan (wat ik niet hoop) dan wordt het wel drukker, maar dan wordt het spoor verdiept. Ik zal er in ieder geval niet voor verhuizen. Gelukkig hoor ik niets meer over het rare plan om het spoor te verleggen naar de zuidkant van Goes. Overigens vind ik de omgeving van mijn geboorteplaats Vrouwenpolder veel te toeristisch geworden, met al die vakantiebungalows. „Ik heb al zoveel te lezen dat ik van de Wantij meestal maar een paar artikelen lees. Ik lees dan met name achtergrondartikelen over complexe zaken, zoals ont- poldering en de mosselvisserij" Gerda Spaander is lid van de Wantijredactie. Goes, werkt in Gouda bij Ligtermoet Partners, advies bureau voor verkeersbeleid. Verder is hij secretaris va ven adviseren over het OV) en voorzitter van het Platform Arme Kant van Goes. Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland Dhr./mevr. R. Keizer, Postbus 70, 4300 AB Zierikzee www.stad-en-lande.nl Doel: Stimuleren van het behoud van stedelijke en landschappelijke schoonheid op Schouwen-Duiveland en het verbreiden van cultuur historische kennis over het eiland. i 14 WANTIJ Juli'07

Wantij | 2007 | | pagina 14