Van mij hoeft niet alles zwartgeteerd en gepotdekseld te worden' Bram de Muijnck (Middelburg): 1 lij heeft zich al die jaren goed kunnen 'inden in de koers van de ZMF en nooit 1 ;edacht: "Dit wordt me te gek, nu gaat le ZMF te ver. De Muijnck is een ledachtzaam man, met oog voor tegen strijdige belangen. Als het polderen nog fiiet was uitgevonden, zou hij dat gedaan hebben. Toch beseft hij dat zelfs polde- .raars wel eens grenzen moeten trekken; lot hier en niet verder. Zo zou voor hem onacceptabel zijn dat er gerommeld wordt in de driehoek Nisse, Ovezande, Oudelande. Die driehoek hoort voor hem in de top tien van landschapelijk schoon In Nederland. Lid van de ZMF Jan Moekotte Jan Moekotte is lid van de Wantij redactie. Bram de Muijnck (57) groeide op in Nisse en woont vrij wel heel zijn leven al in Zeeland. Hij weet zich "Zeeuw in hart en nieren". Hij is directeur van een basisschool, weet wel wat van de natuur, maar is geen uitgesproken kenner van flora en fauna. Hij keek ooit met meer dan gemid delde aandacht naar vlinders maar niemand noemde hem Nabokov. Dc Muijnck kan zich niet meer M herinneren wanneer hij besloot W/1/ lid te worden van de ZMF. Hij weet ook niet meer of daar een speciale aanleiding toe was. "Het kan best fijn dat ik meteen bij de oprichting van |le ZMF lid geworden ben." 'olderen Dialect De Muijnck spreekt met plezier zijn ieeuwse dialect. "Collega's met wie ik al icht jaar samenwerkte, reageerden stom- 'erbaasd toen ik eens mijn moeder aan le lijn kreeg en soepel overschakelde op iet Zeeuws." Hij gidst graag vrienden en tekenden door zijn land van herkomst. Deuren op een oud boerenerf, die voor 'en toerist gesloten blijven, gaan voor ïem open als men hoort dat hij een kind lit de streek is. Bram de Muijnck. Foto: Jan Moekotte. kunst, ook van moderne kunst. Zo vindt hij de omstreden entree van het Zeeuws Museum geslaagd. Hij waardeert, niet als polderaar, wel als genieter van kunst, de confrontatie. Van hem hoeven de grenzen tus sen dorp en boerenland niet zo vloeiend te zijn. "Ik denk dat moderne materialen en moderne vormen geen afbreuk doen aan, maar het landschap juist mooier doen uitkomen. Van mij hoeft dus echt niet alles zwartgeteerd en gepotdekseld te worden" 5 WANTIJ Juli '07 Wantij De Muijnck leest Wantij niet van A tot Z, maar wat hij leest doet hij aandachtig. Hij herinnert zich een bijdrage waarin, aan de rand van Heinkenszand, werd gemijmerd over zachte dan wel harde grenzen tussen bebouwde kom en omrin gende polder. De Muijnck houdt van Nieuwkomers Toch is hij blij dat het debat over natuur en milieu, over de inrichting van het landschap ook door nieuwkomers gevoerd wordt. Als ze maar de moeite nemen zich te verdiepen in de materie. "De advocaat uit Dedemsvaart met een tweede huisje aan de kust die niet weet wat zich hier in '53 heeft afgespeeld, neem ik niet seri eus." Natuur- en vogelwacht Schouwen-Duiveland Mevr. H. Boom, Westerenban 14, 4328 HE Haamstede Doel: Opkomen voor de belangen van natuur en landschap, door ver schillende werkgroepen actief terreinbeheer en gidsen.

Wantij | 2007 | | pagina 5