Foto's: Janneke Donkers Jongeren op Concert at SEA: "Wat betekent het klimaatpro bleem voor mij persoonlijk?" Renske van Kempen, warehouse operations coördinator, 25 jaar "Ik denk dat het niemand ontgaan is dat het klimaat daadwerkelijk aan het veran deren is. Iedereen heeft op bijvoorbeeld het nieuws wel beelden gezien van smel tende gletsjers. Veel mensen hebben gemerkt dat door het uitblijven van stren ge winters er 's zomers enorm veel mug gen zijn. Iedereen heeft meegekregen dat al enkele jaren de aardappeloogst van Nederland slechter is geworden door overvloed aan regen of juist aanhouden de droogte. Consumenten merken dit, en niet in de laatste plaats in hun porte monnee. Het feit datje ermee wordt geconfronteerd op bijvoorbeeld het nieuws en ook het feit dat je er steeds meer en drastischer van hoort, draagt hier aan bij. Ik denk dat voor iedereen wel geldt dat er steeds meer zorgen zijn. Ik maak me persoonlijk vooral druk over wat de klimaatveranderingen zullen bete kenen voor dieren in de wilde natuur. Ook maak ik me zorgen over het behoud van drinkwaterbronnen. Yvonne Cornelis, dansdocent, 22 jaar "Ik vind het een heel enge gedachte. Als we zo doorgaan, dan gaat de aarde echt kapot. Er moeten echt dingen veranderen. Niet later, maar nü. Ik ben nog jong, heb nog een heel leven voor me hier, mis schien wel een nageslacht later, en ook zij moeten het goed gaan hebben. Dieren sterven uit, de natuur gaat kapot, ik word daar verdrietig van, dit moet gewoon ophouden!" Esra Brouwer, scholier, 16 jaar "Persoonlijk ben ik er niet echt mee bezig, maar ik gooi geen papiertjes op de grond of zo, wat veel andere scholieren wel doen. Ik vind dat gewoon niet kunnen! Op dat soort momenten denk ik wel eens aan het klimaat. Klimaatcafé in Middelburg woensdag 28 november Op 28 november is er in café Brooklyn te Middelburg een 'live' mogelijkheid voor jongeren om te discussiëren over het klimaat. In de 'Week van het Klimaat' vindt het Klimaatcafé plaats op initiatief van de ZMF en in samenwerking met de Roosevelt Academy. De studenten presenteren tijdens het klimaatcafé posters over de ecolo gische effecten van de klimaatveran dering en gaan in debat over kern energie. Het belooft een spannende avond te worden met allerlei ver schillende invalshoeken. En gezien het internationale karakter van de Roosevelt Academy is Engels deze avond de voertaal. Alle activiteiten en projecten genoemd in dit artikel zijn terug te vinden op: www.zmf.nl Janneke Donkers is coördinator communicatie bij de ZMF. 4 WANTIJ Oktober '07

Wantij | 2007 | | pagina 4