N 57: Waar een wil is komt geen weg N 57 Jan Moekotte In Veere bestaat verzet tegen de nieuwe N 57. Het bestuur van Groenlinks afdeling Veere en een aantal particulieren, De N 57 is een Rijksweg die Rotterdam over de deltadammen met de A 58 op Walcheren verbindt. Rijkswaterstaat wil al jaren een nieuwe N 57 op Walcheren die verkeersveiliger is en de overlast voor omwonenden vermindert. Het Tracébesluit daarover werd bijna 10 jaar geleden vastgesteld en heeft eind 2007 als uiterste houdbaarheidsdatum. De nieuwe weg snijdt tussen Vrouwenpolder en Serooskerke een paar bochten af op het bestaande tracé en wordt, om gelijk vloerse kruisingen te voorkomen, deels boven het maai veld (lees verhoogd) aangelegd. De nieuwe N 57 zal ook niet meer door, maar langs Middelburg lopen en vierbaans, met een tunnel onder het Kanaal door Walcheren, aanslui ten op de A 58 bij Nieuw en St. Joosland. De Haag verenigd in het Platform N57, dienden bezwaren in bij de Raad van State. Joep Vergroesen is een van de bezwaarma kers. Hij is eigenaar van een pannenkoekenrestaurant in de molen van Serooskerke aan de huidige N 57. Wantij vroeg Vergroesen en Groenlinks naar hun bezwaren. Een vraaggesprek met Joep Vergroesen is een kanotocht op snelstromend water. Wat hem drijft is eigenbelang en het gevoel dat hij belazerd wordt. Vergroesen: "Ik kan er niet tegen dat ik word voorge logen Als mijn kinderen zich zo zouden gedragen als Rijkswaterstaat, dan kregen ze klappen. Deskundigen, ingehuurd door Rijkswaterstaat, beweerden bij de Raad van State, zo ongeveer onder ede, dat vrachtverkeer uit Rotterdam over de N57 meer rijtijd kwijt zou zijn dan over de snelweg langs Bergen op Zoom. Leugens! We hebben het nagerekend en daarbij dezelfde routeplanner gebruikt. Op alle trajecten kwamen we tot gelijke resulta ten, behalve waar de N57 deel van het traject uitmaakt! Om na te gaan of Middelburg wel zo'n flessenhals is als beweerd wordt, reed ik op de motor ach ter vrachtwagens aan. Ik klokte hen bij MacDonalds als ze Middelburg inreden en opnieuw als ze aan de noordkant de stad weer uitreden. Daaruit bleek dat Middelburg niet lang zo'n tijdrovend obstakel vormde als werd voorgesteld. De Raad van State schoof onze cijfers van tafel als "niet wetenschappelijk". Kaart tracé N57. Bron Rijkswaterstaat Foto's: Jaap Wolterbeek Middelburg Coes Vlissingen lrr,atienummer 080.0 8002 *r~'sa Rijkswaterstaat Snelste verbinding "Maar mij maken ze niks wijs. Ik ben ervan overtuigd dat de nieuwe N57 de snelste verbinding is voor vrachtverkeer Hellevoetsluis 12 WANTIJ Oktober'07

Wantij | 2007 | | pagina 12