Tijdens een wedstrijd "Wie maakt de lekker ste vruchtenmoes?", uitgeschreven in het najaar van 2007 door SLZ, won Annemieke Bakx met haar jam van kweepeer en rozenbottel de eerste prijs (een boom naar keuze). De jam had volgens de jury "iets hemels". Lekkerste jam ■■oord. Op de Dag des Heren laten ze ket- Bngzaag en motormaaier met rust. Baardoor en ook omdat ze hun erf open stelden, hebben ze, als nieuwkomers, een Boed contact met de mensen om hen leen. Annemiek heeft uit interesse voor Beemkunde, maar ook om sneller wat Siensen te leren kennen, in St.-Annaland lis vrijwilliger gewerkt bij streekmuseum le Meestoof. Hoewel hun huis (nog) geen Monumentenstatus heeft, werd hun Bevraagd mee te doen aan de Open Monumentendag. Op die dag verwelkom den ze ruim honderd bezoekers. Nog niet volmaakt li de boomgaard staat nu nog een kunst stof caravan. Die zal plaats maken voor ten houten pipowagen. De notenboom is lood en enkele abelen in de windsingel Het aardse paradijs bestaat dus wel, maar is nog lang niet af. Dat vindt ook de merel die, met ge krijs ons wijst op de kat die een paar weken geleden bij Annemiek en Ton kwam aanlopen en zich nu helemaal thuis voelt op dat mooie erf. Die kat heeft een van haar jonkies in zijn bek 13 WANTIJ Juli'08 Jan Moekotle is lid van de Wantijredactie. zijn niet aangeslagen en worden vervan gen. In het oude woonhuis zullen ooit de 17de eeuwse details tevoorschijn komen, die nu nog verstopt zitten achter verlaag de plafonds en lambrisering. Hoewel in de grote schuur het oorspronkelijke "dek- balkgebinte" en een oude dorsvloer bewaard bleven, is de schuur in de loop van de tijd authentieke elementen kwijt geraakt.

Wantij | 2008 | | pagina 13