Onthaasten bij de Morelleput in Nieuwvliet Mooiste terras Nationaal Landschap West Zeeuws-Vlaanderen Peter Maas west Zeeuws-Vlaanderen Kernkwaliteiten euiensysteem polderpatroon mej kleipolder overgang naar dekzandgebied verdedigingswerken De Marolleput is een dijkgehiichtje tussen Nieuwvliet en Zuidzande. Midden in het Nationaal Landschap heeft Jan de Zwart, samen met zijn vrouw Corryeen nieuw huis met grote schuur gebouwd. Daaromheen ligt een groot erf met theetuin. De Morelleput. Foto: Peter /Vï Je kunt er overnachten en je laten verwennen met een stevig en smaakvol ontbijt. Of je neemt gewoon heel je familie mee om te feesten in de schuur die vol staat met eigengemaakte Vlaamse volks spelen. Aan de muur hangt 'een-doe - niks-machientje'. Het geeft de sfeer voor treffelijk weer: zowat alles kan hier, niets moet. Meest voor de hand ligt dat je hier langskomt met de fiets. 'Fietsstop' wenkt het bord. De stoelen staan klaar, gastheer of gastvrouw heet je welkom. Het erf is groot en strak vormgegeven. Kweeperen, moerbeien of kersen. Ideaal voor wat lek kers bij de thee of koffie. De Blikken Lang voordat er van een Nationaal Landschap sprake was, struinde Jan hier al rond, Hij knotte wilgen, keek naar vogels en had het landschap en zijn ont staansgeschiedenis als hobby. Ook nu nog verzorgt hij op verzoek speciale wandelin gen in de omgeving met oog voor natuur, landschap en geschiedenis. Neem er de tijd voor want Jan is niet de man die zich laat haasten (dat zouden meer mensen moeten doen). Als het eenmaal lukt om hier weer te vertrekken, ga dan even kij ken in het weidegebied De Blikken hier vlakbij. Je kunt er zo maar steltkluten zien. Adres: In de Morelleput St. Bavodijk 56A 4504AB Nieuwvliet Openingsdagen: Vrijdag, zaterdag en zondag. Openbaar vervoer: Lijn 3 vanuit Oostburg, halte Akkerput. Van daaruit is het nog ongeveer 2 kilome ter lopen via de Eikenweg en de Sint- Annadijk. Aanbevolen specialiteit: Altijd weer anders, maar altijd zelf gebak ken 'vanzelf' Peter Maas is lid van de Wantijredactie. MM 10 WANTIJ Juli '08

Wantij | 2008 | | pagina 10