Soerderijterras De Witte Hoeve in Ovezande Mooiste terras Nationaal Landschap Zak van Zuid-Beveland Willem de Weert Boerderijterras De Witte Hoeve ligt aan de rand van het nieuwbouwwijkje in Ovezande, midden in de Zak van Zuid-Beveland. De boerderij is nog in oude staat, inclusief de grote zwarte schuur en het streekeigen erf met terras Kernkwaliteiten Zak van Zuid-Beveland aroen karakter foor kleinschaligheid polderpatroon en kreekrestanten Boerderijterras De Witte Hoeve. Foto: Willem de Weert. In het woonhuis van de boerderij kun je overnachten met ontbijt, in de schuur bevindt zich de koffie- en theeschenkerij (geen alcohol, wel fris). Tegen de muren van de schen- kerij is een bonte collectie theepotten uit gestald. Heeft u thuis nog een bijzonder exemplaar, dan voegt Wicki, de immer in de gast geïnteresseerde eigenaresse, de pot graag toe aan haar verzameling. Streekeigen erf Het uitzicht vanaf het terras is zo Zeeuws als de Zak kan zijn. Een hoogstamboom- gaard met appels, pruimen en kersen, een Idrinkput, meidoornhagen, knotwilgen en leiperen. Aan je voeten scharrelen kriel Adres: De Witte Hoeve Bloemenstraat 37 4441 AJ Ovezande Willem de Weert is eindredacteur van Wantij. kippen, onder tafel zit een brutale kauw, wachtend op de kruimels die de gast laat vallen. Achter het hek een bonte verza meling kleinvee. Kortom het karakter van een kinderboerderij. Je zit op het terras letterlijk midden in het groene en klein schalige karakter van dc Zak, een kern kwaliteit. Voor de andere kernkwaliteit fiets je het dorp uit, bij voorkeur richting Nisse, langs de Brilletjesdijk, ook al zo mooi. Openbaar vervoer: Lijn 21 Bushalte Platteweg Ovezande. Zone 7735. Belbus tel. 0800-2255687. Aanbevolen specialiteit: Koffie of thee met zelfgebakken appel taart naar Duits recept 3,50) Openingsdagen: Woensdag, zaterdag en zondag van 12 tot 18 uur en groepen op afspraak. 11 WANTIJ Juli '08

Wantij | 2008 | | pagina 11