Groote Kreek ademt sfeer oude stad Peter Maas Ruimtelijke kwaliteit Oost-Zeeuws Vlaanderen Goede voorbeelden vinden, dat blijkt de moeilijkheid. We denken aan het Blikken Weitje bij Hoek waar de toevoer- weg naar de tunnel vlak langs loopt. Het kleine, zilte moerasgebied is iets groter geworden en sluit nu als een ecologische berm aan bij de weg. Of het nieuwe bussta tion aan de sluizen bij Terneuzen. Dit busstation met glazen wand fW ^ent a"een voor- óf tegenstan- M ders. De schrijver is een voor- stander, want als je het geluk hebt om de opkomende zon dóór die gla zen wand heen te zien schijnen, dan weet je hoe spectaculair dit ontwerp is. Fortificatie Toch vinden we, min of meer onverwacht, in Hulst nog een goed voorbeeld: nieuw bouwwijk Groote Kreek. Hoewel, een rioolwaterzuivering dreigde roet in het ontwerp te gooien. De geplande huizen zouden last van de stank hebben. Maar dat probleem is creatief opgelost. In de cirkel is ruimte vrijgehouden voor open baar groen. Een gracht en een dijkli- chaam in de vorm van een fortificatie ver wijzen mooi naar de rijke historie van Hulst. De nieuwbouwhuizen ademen eveneens de sfeer van een oude, maar welvarende middeleeuwse stad. Nieuwbouwwijk Groote Kreek in Hulst. Foto: Peter Maas. Peter Maas is lid van de Wantijredactie. We moeten het toegeven. Schrijver en gids zijn eigenlijk aartsconservatief. We zien liever geen nieuwe ontwikkelingen in het landelijke gebied. We houden het liefst alles bij het oude. Maar als het dan toch moet, doe het zorgvuldig. Respecteer grenzen om vooral de openheid en de gaafheid van het landschap te bewaren Oud boerenerf Ook aan de zuidrand van Terneuzen (Handelspoort Zuid) zien we nieuwe ont wikkelingen die fraai aansluiten bij bestaande landschappelijke waarden. Voor het nieuwe bedrijventerrein werden bergingsvijvers voor regenwater aange legd. Aanvankelijk zou daarvoor een oud boerenerf verdwijnen, maar mede dankzij de inzet van De Steltkluut werden de oude fruitbomen en ook een zeer eerbied waardige oude taxus bewaard. 7 WANTIJ Oktober '08

Wantij | 2008 | | pagina 7