Gezocht: Zeeuwse straten die zin hebben in een feestje Melissa Ernst Wil je graag meer doen voor het klimaat dan alleen een spaarlamp indraaienEn wil je vooral samen met ande ren bijdragen aan de oplossing van het kli maatprobleem? Met het Nationale Klimaatstraatfeest kan heel mfWa Nederland feestvieren voor if af W1 een beter klimaat. In okto ber gaat de campagne officieel van start. Om van de campagne in Zeeland een suc ces te maken, is de ZMF op zoek naar Zeeuwse straten! En let op, geen saaie bedoening, maar energie besparen op een leuke manier. De sfeer van de campagne is feest en gezelligheid. Vijf maanden lang gaan straten aan de slag om zoveel mogelijk energie te besparen. Feestpakket en feestbudget Iedere deelnemer krijgt na aanmelding een welkomstpakket thuis gestuurd. Op de website lees je hoe je klimaatpunten kunt verdienen. Hoe meer je met je buren samenwerkt, hoe meer punten. Op de website www.klimaatstraatfeest.nl wordt de puntentelling bijgehouden. Bovendien kan je op internet je kennis van energie besparing testen om vervolgens concrete bespaaracties te nemen. Tenslotte krijgen de 500 beste straten voor de hele straat een feestpakket boordevol leuke verras singen. Die zijn voor het feest waarmee we tegelijk deze actie afsluiten: het natio nale klimaatstraatfeest op 16 mei in alle winnende straten. Straatfeest De 500 straten met het hoogste aantal punten, winnen een gratis straatfeest. Ook zijn er prijzen voor de beste provin cie, voor de meest actieve deelnemer en per provincie voor de meest innovatieve straat. Met zijn allen aan de slag voor een beter klimaat, dat is echt een feestje waard. Weerman Piet Paulusma bezoekt van oktober tot mei elke week een straat voor de opname van Piets weerbericht. Enthousiast? Kijk dan op www.klimaatstraatfeest.nl en meld je aan. Wil je zelf niet mee doen, maar vind je dat je familie en vrienden nu eens hun steentje mogen bijdragen aan een goed klimaat, wijs ze dan op deze cam pagne. Wedden dat ze enthousiast worden voor energiebesparing! Achter de schermen Nooit eerder werd er in Nederland een campagne met dit thema gevoerd dat gericht is op zo'n brede doelgroep: ook de 70% van de Nederlanders die nog nooit een spaarlamp hebben ingedraaid willen we bereiken. 'We' is een brede coalitie van organisaties: het Klimaatbureau van de HIER-klimaatcampagne en De Provinciale Milieufederaties zijn initiatiefnemer en trekker van de campagne. Maar om van de campagne een succes te maken, werken we nauw samen met Stichting Meer met Minder (energiebedrijven, installatiebedrij ven en de woningcorporaties), de Woonbond, Milieucentraal, Klimaatver- bond, SenterNovem en Buurtlink. In Zeeland zoekt de ZMF nog bondgenoten om straten te enthousiasmeren en te ondersteunen. DELTA heeft zich al aange meld. Wie volgt...? Meer info: Melissa Ernst, Zeeuwse Milieufederatie, Zeeuwse campagne coördinator, tel. 0113- 230075; mernst@zmf.nl 20 WANTIJ Oktober '08

Wantij | 2008 | | pagina 20