a Waterfront wijk met uitstraling Ruimtelijke kwaliteit Tholen en Sint-Philipsland Willem de Weert Vanaf de brug naar Tholen valt de wijk Waterfront direct op. Het is even wennen dat in het oude en vertrouwde stadsgezicht nieuwbouw een plaats heeft gekregen. Maar de meningen over de wijk aan het water zijn positief. "Aan de noordkant van de bebouwde kom ligt over het Schelde-Rijnkanaal de Thoolse brug, een witte boogbrug. Over deze brug ligt de provinciale weg N286. Deze weg is de belangrijkste ontsluiting van het eiland Tholen. Ten zuiden van de brug ligt de haven van Tholen, in een bocht van de voormalige kreek de Eendracht. Deze bocht is, bij het graven van het Schelde-Rijnkanaal in de jaren '70, aan de noordelijke kant afgedamd. In 2005 is hier de opvallende wijk Waterfront voltooid, met villa's en appar tementen direct aan het water," aldus Wikipedia. Op meerdere sites is er aan dacht voor de wijk. Iemand heeft er zelfs een helikoptervlucht tegenaan gegooid om Waterfront vanuit de lucht in beeld te brengen (www.frankbogers.nlTTholen). Kwaliteit Ook Gé Meijnen van de Planologiewerk groep van de Natuurvereniging Tholen is positief over de nieuwbouwwijk bij de jachthaven. "Tholen speelt met deze wijk in op de waterrecreatie en de vraag naar kwaliteitshuizen. Er is een directe relatie met het water. Mijn indruk is dat de bewoners er naar tevredenheid wonen. Ze hebben bewust voor wonen aan het water gekozen en hebben een ligplaats voor hun boot voor de deur. De compacte bebou wing is van hoge kwaliteit en ligt ingeslo ten tussen brug, kanaal en het oude stadshart." Versterkt Henk Melchers is het met hem eens: "Het oude centrum van Tholen, verscholen achter de oude zeedijk, heeft er een wijk Wijk Waterfront in Tholen. Foto: Jaap Wolterbeek. bij gekregen, die het beeld van havenstad versterkt. De bebouwing heeft een har monische omvang en een architectoni sche frisheid die van deze tijd is. De aan blik dringt zich niet aan je op, versterkt eerder het beeld van de haven aan de afgedamde Eendracht. Het landschappe lijke element is terug te vinden in kleine bebossingselementen en vooral in het spiegelende water en de open luchten." "In Waterfront is geen ruimte ver spild en geen natuur geschonden. De bewoners hebben op loopaf stand van hun wijk een mooi plas-drasgebied. Natuur, wonen aan het water en recreatie gaan hier goed samen" Willem de Weert is eindredacteur van Wantij. 9 WANTIJ Oktober '08

Wantij | 2008 | | pagina 9