Spring mee in het Veerse Meer! Zondag 12 juli eerste Zeeuwse Big Jump 1 Ilse Pama Op 12 juli organiseert de Zeeuwse Milieufederatie de eerste Zeeuwse Big Jump. De Big Jump is een inter nationaal evenement om iedereen te laten ervaren dat schoon water van levensbelang is. Op dezelfde dag en tijd springen mensen uit heel Europa, en daarbuiten, in het water. De Big Jump wil in heel Europa het belang van schoon opper vlaktewater onder de aandacht brengen. De gedachte achter de sprong is dat iedereen in Europa van «choon en natuurlijk water moet kunnen Jenieten. Mensen drinken water, zwem- fnen, vissen in water. Water is leven. Heel tie natuur profiteert van schoon water. De feig Jump is een idee van het European JRivers Network (ERN) en maakt deel uit van een jaarlijks terugkerende internatio nale watermanifestatie. De actie wordt inmiddels door een groot aantal Europese prganisaties op poten gezet en telde in 2006 een recordaantal deelnemers met 250.000 jumpers. In 2007 werd voor het eerst ook buiten Europa gesprongen, in Egypte, Marokko, Israël, Palestina en Jordanië. De Big Jump brengt de essentie van het waterbeleid terug tot één actie: op dezelfde dag en hetzelfde tijdstip springen duizenden deelnemers in het water. Zondag 12 juli 15 uur Dit jaar vindt de Big Jump plaats op zon dag 12 juli om 15.00 uur. Als locatie kiest de ZMF voor het Veerse meer. Hier is goed te zien hoe sterk de waterkwaliteit in een vrij korte tijd is verbeterd, vooral door de doorspoeling van het meer met brak water. Waar in het Veerse Meer de duik precies plaats vindt, wordt binnenkort bekend gemaakt. De Zeeuwse Milieufederatie hoopt op een grote deel name van enthousiaste springers en betrokken organisaties in Zeeland. Ook de milieufederaties van Groningen, Flevoland en Noord-Brabant organiseren in hun provincie een Big Jump Voor meer informatie over de Big Jump: www.rivernet.ora/biaiump/welcome.htm Ilse Pama is beleidsadviseur Water, Milieu en Economie bij de ZMF 11 WANTIJ April '09

Wantij | 2009 | | pagina 11