'Waterschap is niet meer van deze tijd" Hans van Hage Water Natuurlijk: ■■HttSfeftf Peter Maas zingen opgerichte partij: Water Natuurlijk. Ook in Zeeuws-Vlaanderen. Aan de waterschapsverkiezingen van eind vorig jaar konden voor het eerst lijsten Het waterschap leeft niet bij de mensen, blijkt uit deelnemen. Bestaande partijen als CDA, PvdA en WD grepen hun kans om in het oud- de lage opkomst voor de waterschaps- ste bestuursorgaan van Nederland invloed uit te oefenen. Mensen met hart voor de verkiezingen. natuur verenigden zich in de onajhankelijke en speciaal voor de waterschapsverkie- Foto: Jaap Wolterbeek. trf Daar was de opkomst het hoogst van heel Nederland, ii? Jf,. Reden? Misschien wel het '0- woord' (ontpolderen). Hans an Hage kan er nog kwaad om worden, ij heeft als lijsttrekker voor Water Natuurlijk een plaats in het algemeen estuur verworven, samen met nummer twee Arno Boomert. an Hage: "Ontpoldering is geen zaak van et waterschap. Maar het heeft wel dege- jk een rol gespeeld in de verkiezingen én )ij de coalitievorming. Evenals de fusie an de beide waterschappen. Er zijn par- jen die zich heel stoer hebben uitgespro- en tegen zowel de ontpoldering als tegen de fusie. Mooie stemmingmakerij, maar dit waren géén zaken die aan de orde waren. Met dergelijke leuzen de verkie zingen ingaan is volgens mij niets anders dan kiezersbedrog!" Het zit hem hoog, want het scheelde niet veel of Water Natuurlijk had drie zetels gewonnen. Dan was de coalitievorming anders verlopen. Nu vallen ze buiten de boot en maakt Water Natuurlijk geen deel uit van het dagelijks bestuur. Ontpolderen Toch maar de vraag of hij vóór ontpolde ren is: "Nogmaals, dit is geen water schapskwestie, dus daar hoeven we ons geen mening over te vormen. Maar omdat je het me zo nadrukkelijk vraagt: Ik ben wel voor ontpolderen, maar dan met de nodige 'mitsen en maren'. Landbouwgrond wordt tenslotte voor allerlei doeleinden opgeofferd. Denk aan industrie, infrastructuur, verstedelijking. Daar hoor ik nooit wat over. Wat is het verschil met landbouwgrond opofferen voor een industriegebied of voor authen tieke Zeeuwse natuur?" Oubollig "Eigenlijk is het waterschap een oubollige organisatie," zegt Van Hage. "Dat lees je af aan termen als 'gezworenen', 'ingeze- 13 WANTIJ April'09

Wantij | 2009 | | pagina 13