I "Het is natuurlijk maar een heel korte periode waar we voor staan. Eind 2010 zijn er weer verkiezingen. Dus is het niet meer dan anderhalf jaar waarin we daad werkelijk aan de slag kunnen. Met twee zetels in het algemeen bestuur doe je niet zo veel. Gelukkig mogen we nog een lijst- volger inzetten, in de persoon van Frans van Kollem. Hij mag ons vertegenwoordi gen in de derde commissie die het water schap kent. Maar voorlopig is het nog niet zo gemakkelijk. Het lijkt erop dat Water Natuurlijk voor een aantal mensen synoniem is aan 'ontpolderen' of zelfs 'de groene leugen'. Alsof wij de vijand zijn die koste wat kost bestreden moet wor den. Maar als je goed naar de verschillen de programma's kijkt, dan zijn we niet eens zo verschillend. Als we elkaar vin den in die dingen waarin we het eens zijn, dan is er een basis voor samenwer king. En als we daarna nog eens inhou delijk goed kunnen discussiëren over de zaken waarin we van mening verschillen, dan komen we vast een heel eind." Rozen Hans van Hage is er zich van bewust dat het daarbij vooral aankomt op tact. Dat heeft hij zeker in zich, al komt hij soms kritisch en confronterend uit de hoek. Hij was jarenlang boswachter voor Staatsbosbeheer in Zeeuws-Vlaanderen, Peter Maas is lid van de Wantijredactie. tenen' of 'dijkgraaf'. Dat is niet meer van deze tijd. En wat moet je denken van zoiets als 'geborgde zetels'. Vind je het gek dat de gewone man nauwelijks snapt waar dit over gaat. Het waterschap lééft niet bij de mensen en dus wordt er gemakkelijk gezegd dat het maar vlug moet worden opgeheven. Dat zal overi gens wel gebeuren. Persoonlijk denk ik dat de fusie, die binnen enkele jaren vorm zal krijgen, niet meer is dan een opstap naar het uiteindelijk opheffen van de beide waterschappen." Overbodig Het is bijna een verboden vraag aan een waterschapsbestuurder, maar toch: Is het waterschap dan een overbodige organisatie? "De taken van het waterschap zijn abso luut belangrijk, laat daar geen misver stand over bestaan! Maar of ze op deze manier het meest efficiënt worden uitge voerd is de vraag. Daar kan een provincie natuurlijk ook een belangrijke rol in spe len en sommige taken kunnen wellicht beter naar de gemeente worden gedele geerd." Vijand Op de vraag wat hij met Water Natuurlijk wil bereiken de komende bestuursperio de, aarzelt hij. Hans van Hage van Water Natuurlijk. Foto: Marianne Lundahl. maar is daar sinds vorig jaar mee gestopt. Hij kan zich nu volledig storten op die andere passie van hem: het kweken van biologische rozen. Waarom stapte hij dan ook in de enerve- b rende boot van de waterschapsverkiezin- d gen? "Alleen de rozenkwekerij vond ik wat te beperkt. Ik wilde ook graag breder, meer I maatschappelijk bezig zijn. Bij v Staatsbosbeheer was ik actief binnen de t ondernemingsraad en maakte me hard 1 voor thema's als duurzaamheid. Daar kunnen we binnen het waterschap ook s nog wel wat mee winnen." i "Als Water Natuurlijk binnen twee jaar tijd door iedereen gezien I wordt als een club gemotiveerde en creatieve mensen, waar je i goed mee kunt samenwerken, i dan is mijn missie geslaagd" I 14 WANTIJ April'09

Wantij | 2009 | | pagina 14