- t ,ïr w .1 -• •♦tfiiie.öÈi peil anders dan nu geregeld moet wor den. Nu houdt het waterschap het peil in de winter laag om het water van de akkers te laten stromen en in de zomer hoog om bevloeiing mogelijk te maken. Een natuurlijk peilbeheer is juist anders om!" Overzicht waterplannen: Rijk: Nationaal Waterplan (inspraak van 11 mei t/m 22 juni 2009) Stroomgebiedbeheerplan (inspraak van 22 december 2008 t/m 22 juni 2009) Beheerplan Rijkswateren (inspraaktermijn voorbij) Zeeland: Planherziening Omgevingsplan Zeeland Waterbeheerplan Waterschap Zeeuwse Eilanden Waterbeheerplan Waterschap Zeeuws- Vlaanderen (inspraaktermijn voorbij) Voor meer informatie: www.inspraak.nederlandleeftmetwater.nl www.rijkswaterstaat.nl/bprw www.zmf.nl "Tijdens de bestuurlijke conferen tie over de Kaderrichtlijn in maart jl. bleek wederom dat de bestuurders zich het meest pret tig voelen bij het uitstellen van Waterprojecten ZMF 1. Waterwebsite Dit is een website voor gemeenten en waterschappen om met de burgers over water te communiceren. De website is een initiatief van de ZMF. Kijk op www.zeeuw- sewaterwijzer.nl. Zie ook blz. 16 in deze Wantij. 2. Big Jump Op zondag 12 juli organiseert de ZMF de Big Jump in het Veerse Meer om de aan dacht op de waterproblematiek te vesti gen. De Big Jump is vergelijkbaar met een Nieuwjaarsduik. Er wordt in verschillende landen, binnen en buiten Europa, op het zelfde moment gesprongen. Zie ook blz. 11 in deze Wantij. 3. Ansichtkaarten Waterbewust De ZMF wil groepen mensen op een cru ciaal moment een ansichtkaart sturen met adviezen en tips. Zo'n moment kan bij voorbeeld een periode van grote droogte of juist van wateroverlast zijn. Waterschappen zijn goed bezig met aanleg van natuurvriendelijke oevers zoals bij Veere. Foto: Jaap Wolterbeek doelen tot 2027. Aan ons de taak om het ambitieniveau van de waterplannen hoog te houden en het realiseren van doelen in 2015 niet uit het oog te verliezen," besluit Ilse Pama Friskijkers en dwarsdenkers Om een duurzame visie op water te ont wikkelen, is op initiatief van de ZMF en de Hogeschool Zeeland een groep 'friskijkers en dwarsdenkers' bij elkaar gebracht. Deze mensen hebben een innovatieve kijk op Zeeland. Ze zijn ervan overtuigd dat het anders en beter kan met water in Zeeland. Hun expertise is op papier gezet in het document 'Watermerk'. U kunt dit docu ment downloaden en er uw reactie op geven. Voor meer informatie: http://watermerk.ning. com Willem de Weert is eindredacteur van Wantij. 4 WANTIJ April '09

Wantij | 2009 | | pagina 4