Gerda Spaander is lid van de Wantijredactie ornamenten waar water uitkomt of door/" heen gaat, met "een sedumdak dat het regenwater langzaam doorgeeft, en met hergebruik van water. Dit moet natuurlijk allemaal in combinatie met een aantrek kelijke tuin gerealiseerd worden, waarin het water duidelijk zichtbaar is en kinde ren goed kunnen spelen, ook met water. Wadi Ook hergebruik van water is al eens in nieuwbouwplannen opgenomen. In de gezamenlijke binnentuin van de Wagnerlaan (één van de Zeeuwse straten die meedoen met het Klimaatstraatfeest en die in het landelijk klassement op de tiende plaats staat) is bij de bouw zo'n eerder genoemde wadi/vijver aangelegd Het was de bedoeling dat bewoners de toiletten konden doorspoelen met het water uit deze vijver en dat ze er later ook de was mee konden doen. Helaas is dit uiteindelijk niet gelukt, omdat de vijver te klein bleek voor het aantal aangesloten woningen en omdat er ijzer in het water zat (de vijver staat in open verbinding met een nabijgelegen sloot). De bewoners hebben inmiddels de provincie gevraagd te helpen bij een oplossing voor dit pro bleem Ontwerp van een klimaatbestendige watertuin. Tekening: Sandee Kamperland. Voor meer informatie: De brochures 'Watertuinen', 'Natuurvriendelijke oevers' en 'Water in de stad' staan op www.zmf.nl. Project Waterlokaal In 2007 hebben de ZMF, de provincie Zeeland en het IVN Consulentschap Zeeland het project 'Waterlokaal' opgezet. Daarin denken ze samen met gemeenten na over het belang van duurzaam water beheer in stad en dorp, en de uitwerking daarvan in de eigen gemeente. Goes, Terneuzen en Schouwen-Duiveland hebben de handschoen opgepakt. Goes is aan de slag gegaan met bovengenoemde water- tuinen. Terneuzen heeft een waterwebsite opgezet (zie rubriek Consument). In samenwerking met Schouwen-Duiveland heeft de ZMF een brochure gemaakt over natuurvriendelijke oevers. Verder heeft het project het naslagwerk 'Water in de stad' opgeleverd, met daarin tientallen manie ren om duurzaam waterbeheer aan de orde te stellen. Van 'Blauw verhuispakket' tot 'Watermarkt', van 'Educatieve grond watermeter' tot 'Ton voor water'. 6 WANTIJ April '09

Wantij | 2009 | | pagina 6