Jan Moekotte is lid van de Wantijredactie. Hoort, ziet, zwijgt. Foto: Jan Moekotte fcncentrale was voor haar destijds geen Izivaar om naar Borssele te verhuizen, ■xh is haar bezorgdheid de afgelopen aren toegenomen. Het is nu niet alleen de kerncentrale die haar zorgen baart, maar ook de chemische industrie in Vlissingen-Oost. Zij vindt dat de overheid absoluut tekort schiet in het informeren van de bevolking en dat de gemeente, net als in andere landen, nu jodiumpillen Borssele en de kerncentrale Foto: Jaap Wolterbeek moet verstrekken en niet pas als een ramp zich heeft voltrokken. "Dan heb je geen tijd meer te verliezen en kan de tijd en mankracht die het kost om de pillen uit te delen voor andere kwesties gebruikt worden. Iedereen hier zou die jodiumpillen al in huis moeten hebben." Hoort, ziet, zwijgt Terug naar het 'klapkotje' op het dorps plein, versierd met de spreuk 'Hoort, ziet, zwijgt'. Daar wil de heer Den Haan wel kwijt dat hij twintig jaar geleden in Borssele is komen wonen, juist toen er weer hevig tegen kernenergie geprotes teerd werd. "Voor ons was Borssele een goede plek. Er stonden veel huizen te koop, we hadden dus ruime keus. Ook bevielen ons de rust, de ruimte, de school en de kerk op loopafstand." Hij heeft als onderaannemer in de kern centrale gewerkt en is in het hart van de centrale geweest. Hij was onder de indruk van de veiligheidsmaatregelen. "Versta me goed, die maatregelen zijn ook hard nodig. "Toch zal hij zich niet specifiek verdiepen in rampenplannen, evacuatieplannen, veiligheidsmaatrege len. Gesteggel over jodiumpillen vindt hij vergezocht en onnodig. "Nee, wat dat betreft vertrouw ik op de overheid. Ik maak me meer zor gen om de andere industrie hier in de buurt, dan om de kerncen trale. Wat mij betreft mag die tweede centrale er achter mekaar komen" 13 WANTIJ Oktober'09

Wantij | 2009 | | pagina 13